Mikołaj 2 letni chłopiec

31.03.2022 r.

Mikołaj

Mikołaj to 2 letni chłopiec, którego otacza ciemność. Choroba zaatakowała nerwy wzroku obydwu oczu i cały czas postępuje. Jego oczka na chwilę obecna maja zaledwie 30% widoczności. Bez natychmiasto wego leczenia chłopiec przestanie widzieć!

Mimo niepełnosprawności, w Mikołaju jest ogromna wola walki i radość życia. Ten mały, dzielny chłopiec jest niezwykle odważny. Codziennie pokonuje przeciwności losu. Rodzicom było bardzo ciężko gdy uświadomili sobie, w jak ciężkim stanie jest ich synek. Nie poddali się! Na całym świecie, rozpaczliwie szukali innowacyjnych metod ratunku dla Mikołaja. I udało się!

Trzyletni chłopiec, urodził się z śmiertelną chorobą

31.03.2022 r.

pomoc

Trzyletni chłopiec, urodził się z śmiertelną chorobą - rdzeniowy zanik mięśni SMA typu 1. Ma najbardziej agresywną postać choroby. Jego stan jest bardzo ciężki. Jego choroba jest w zaawansowanym stadium i maluch toczy walkę o życie.

Mięśnie słabną i powoli umierają - począwszy od mięśni odpowiedzialnych za poruszanie się, po te najważniejsze, które odpowiadają za pełnienie funkcji życiowych - służące do oddychania, przełykania. Chłopczyk nie może już sam przełykać. Jest karmiony przez sondę i wspomagany oddechowo. Ta bezlitosna choroba odbiera mu władzę nad ciałem! Ta choroba odbiera mu życie.

Kozłowska Michalina - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

31.01.2022 r.

MK

Szanowni Państwo

Michalinka Kozłowska urodziła się 29 września 2010 r. z wadę rozwojową głównych naczyń mózgowych. W ciągu pierwszych 13-tu miesięcy swojego życia przeszła 10 skomplikowanych operacji neurochirurgicznych, z dużymi powikłaniami. Obecnie ma wodogłowie z założoną zastawką komorowo-otrzewnową, rozległe zmiany uszkodzeniowe w mózgu, niedowład lewostronny, padaczkę oraz autyzm. W związku z tym jest osobą niepełnosprawną. Są jednak szanse na samodzielność w przyszłości - daje je kosztowne leczenie oraz mozolna i systematyczna rehabilitacja. Niestety ograniczenia finansowe stają się ogromną przeszkodą w kontynuowaniu tak skomplikowanego leczenia. W związku z powyższym bardzo prosimy o przekazanie 1% podatku.

Zatrzymaj cierpienie Karola

21.12.2021 r.

Karol

Karol ma dopiero 11 lat a już doświadczył ogromnego bólu i cierpienia. W zeszłym roku uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. To miał być kolejny zwyczajny wieczór, ale jedno zdarzenie losowe, jeden niefortunny wypadek i ułamek kilku sekund zmieniły całkowicie życie chłopca. Dom w którym przebywał Karol zapalił się. Ogień był tak duży że uwięził chłopca. W wyniku czego Karol doznał poparzeń prawie całego ciała (75% oparzenia ciała III stopnia). Oparzenia były bardzo głębokie. Chłopiec cudem przeżył! Masywne oparzenia dróg oddechowych, głowy, twarzy, kończyn... Prawie całe ciało chłopca, było pokryte ranami.

Otwórzmy serca dla Oli !

21.12.2021 r.

Ola

Ola ma dopiero 1,5 roku , a ogrom bólu z jakim walczy od momentu przyjścia na świat jest nie wyobrażalny. Przy narodzinach córeczki towarzyszyło Mamie: przerażanie, strach i rozpacz o życie dziecka. Wada serca, z którą przyszła na świat Ola, jest dla niej śmiertelnie niebezpieczna. Chore serduszko zostało zoperowane, lecz leczenie, konsultacje wysoko- specjalistyczne i rehabilitacje, które Oleńka musi mieć, są bardzo kosztowne. Przed Olą długa i kosztowna droga po zdrowie. Tylko ze zdrowym sercem będzie w stanie przeżyć kolejne zabiegi i operacje.