Przebudowa drogi powiatowej Nr P 1630 R Zagórze – Hucisko Jawornickie od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 835

25.01.2024 r.

tablica

Całkowita wartość inwestycji: 8.450.000,00 zł

Dofinansowanie: 8.000.000,00 zł

Inwestycja zlokalizowana jest na terenie Gminy Jawornik Polski w miejscowości Zagórze. Planowana do przebudowy droga łączy bezpośrednio drogę wojewódzka nr 835 z drogą powiatową Widaczów – Świebodna – Pruchnik. Inwestycja obejmować będzie przebudowę nawierzchni jezdni, budowę chodnika, wzmocnienie i poszerzenie istniejącej konstrukcji nawierzchni jezdni, przebudowę istniejących zjazdów, budowę kanalizacji deszczowej i kanału technologicznego. Droga przebiega przez tereny częściowo zabudowane zabudową zagrodową jednorodzinną z przydomowymi ogródkami i działkami typowo rolniczymi. Ze względu na istniejący obecnie stan nawierzchni jezdni przedmiotowa inwestycja poprzez planowaną przebudowę w istotny sposób przyczyni się do poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu na istniejącej drodze.