Nagroda im. prof. Aleksandra Gieysztora edycje XXII i XXIII konkursu

13.10.2021 r.

Z szacunku do kultury i jej odbiorców. Nagroda im. prof. Aleksandra Gieysztora

Do 15 listopada 2021 roku można nadsyłać zgłoszenia do Nagrody  im. prof. Aleksandra Gieysztora, która przyznawana jest od 1999 roku przez Fundację Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga. Na przestrzeni ponad dwudziestu lat Nagrodę otrzymywali twórcy, animatorzy, wyróżniane nią były nieprzeciętne inicjatywy. Lista Laureatów Nagrody obejmuje szeroki przekrój pod kątem osobowości, działalności oraz rozpoznawalności. To osoby, które swym twórczym działaniem budują dziedzictwo kulturowe naszego kraju. Wśród dotychczasowych Laureatów są m.in.: prof. Jerzy Limon, Elżbieta i Krzysztof Pendereccy, Anda Rottenberg oraz Społeczny Komitet Opieki nad Starą Rossą.

ROZGRZEWAMY POLSKIE SERCA

21.07.2021 r.

Obrazek

ROZGRZEWAMY POLSKIE SERCA - PROGRAM GRANTOWY DLA LOKALNYCH INICJATYW SPOŁECZNYCH

Organizatorem konkursu jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

Celem Programu Rozgrzewamy Polskie Serca jest wspieranie inicjatyw działających na rzecz integracji lokalnej społeczności wokół: kultury, tradycji, wydarzenia lub pamięci historycznej. Podejmowane inicjatywy mają budować kapitał społeczny na lokalnym poziomie.

Europejski Korpus Solidarności 2021-2027: Wspiera Wolontariat

Obrazek

Komisja Europejska przyjęła dziś roczny program pracy Europejskiego Korpusu Solidarności w perspektywie finansowej 2021-2027. Startuje więc nowy program dysponujący budżetem 1 miliarda 90 milionów euro na realizację działań tysięcy wolontariuszy i młodzieżowych projektów lokalnych.

Ruszyły nabory wniosków w konkursach grantowych 2021, prowadzonych przez Ośrodki Działaj Lokalnie

Obrazek

W całej Polsce ruszyły nabory wniosków w konkursach grantowych 2021, prowadzonych przez Ośrodki Działaj Lokalnie. Grupy nieformalne, instytucje gminne, organizacje pozarządowe mogą otrzymać do 6 000 zł na działania na rzecz dobra wspólnego. Tegoroczna pula na granty to 3.5 miliona złotych pochodzących ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Fundacja PGNiG Rozgrzewa Polskie Serca

Obrazek

Każda lokalna społeczność posiada swoją wyjątkową tożsamość. Kulturę, z której jest dumna, tradycję, którą przekazuje z pokolenia na pokolenie i historię, którą chce upamiętniać. Dlatego Fundacja PGNiG przygotowała program grantowy, którego celem jest wsparcie lokalnych inicjatyw wspierających regionalną kulturę, tradycję i historię. Pula grantów w programie wynosi aż 1 000 000 zł.