Dyrektor NIW-CRSO zaprasza organizacje pozarządowe oraz instytucje prowadzące działalność pożytku publicznego do udziału w edycji 2023-2025 konkursu w ramach Priorytetu PROO 2b: Dofinansowanie początkowych kapitałów żelaznych, Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich PROO na lata 2018-2030, edycja 2023-2025.
Przedmiotem Konkursu jest dofinansowanie początkowego kapitału żelaznego organizacji pozarządowych. Wnioskodawcy przestawią we wnioskach szczegółowy plan działań mających na celu zebranie środków przeznaczonych na utworzenie początkowego kapitału żelaznego. Po zebraniu wskazanej kwoty przez Wnioskodawcę, NIW-CRSO udzieli dofinansowania do kapitału żelaznego w kwocie równej zebranej przez organizację (nie mniej niż 200.000 zł, nie więcej niż 500.000 zł).
Minister Sportu i Turystyki ogłosił drugi nabór wniosków do „Programu Upowszechniania Sportu Osób Niepełnosprawnych w 2024 r.” w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu osób niepełnosprawnych.
O przyznanie dofinansowania zadań, o których mowa poniżej, mogą ubiegać się organizacje pozarządowe w rozumieniu art. 3 ust. 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2023 r. poz. 571, z późn. zm.), których celem statutowym jest prowadzenie działalności w zakresie kultury fizycznej i sportu osób niepełnosprawnych.
1. wspieranie organizacji zajęć sekcji sportowych osób niepełnosprawnych;
2. wspieranie organizacji imprez sportowych dla osób niepełnosprawnych;
3. wspieranie organizacji obozów sportowych dla osób niepełnosprawnych;
4. promocja sportu osób niepełnosprawnych, o których mowa w rozdziale II
Wniosek wraz z załącznikami należy wypełnić w systemie Amodit dostępnym na stronie https://wnioski.msit.gov.pl
Celem głównym Programu jest podejmowanie i wspieranie działań w zakresie dobroczynności, w tym udzielanie i wspieranie pomocy społecznej i opieki socjalnej, a także wspieranie społeczeństwa w bieżących wyzwaniach społecznych podyktowanych aktualnie pojawiającymi się potrzebami. Z uwagi na trwający konflikt wojenny na terenie Ukrainy do celów Programu należą także sprawy związane z pomocą osobom dotkniętym tym konfliktem na różnych płaszczyznach.
Poprzez program Pajacyk – wsparcie żywnościowe, Fundacja Polska Akcja Humanitarna wspiera od 1998 roku dzieci, które ze względu na trudną sytuację socjalno-bytową powinny otrzymywać bezpłatne posiłki, a nie mogą liczyć na pomoc z innych źródeł. Program realizowany jest za pośrednictwem placówek oświatowych i świetlic, które działają na terenie całej Polski i prowadzą działania podczas roku szkolnego. UWAGA! Pajacyk odpowiada na potrzeby wszystkich dzieci niezależnie od ich narodowości.
Meet and Code, europejska inicjatywa wspierająca organizacje pozarządowe, umożliwia dzieciom i młodzieży zdobywanie kompetencji niezbędnych w erze technologii. Dołącz do nas 21 maja na informacyjnym webinarze, gdzie dowiesz się, jak twoja organizacja może włączyć się w tę rewolucję.
Przeczytaj deklarację dostępności strony internetowej
Realizacja Zdzislowicz.pl - Serwisy internetowe