W ramach projektu „Podkarpackie Rozmowy: Czas na Głos Młodego Pokolenia!” wszystkie zebrane materiały, w tym wyniki debat, warsztatów oraz rekomendacje ekspertów, zostaną udostępnione władzom samorządowym. Informacje uzyskane podczas debat i zjazdów formacyjnych pomogą w tworzeniu działań odpowiadających rzeczywistym potrzebom młodych mieszkańców. Uczestnictwo w organizowanych wydarzeniach umożliwi uzyskanie cennych analiz i rekomendacji od ekspertów, co może ułatwić wdrażanie rozwiązań odpowiadających na aktualne potrzeby młodzieży.
Trzy organizacje z terenu województwa podkarpackiego: Fundacja Przestrzeń Lokalna, Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej” oraz Lokalna Grupa Działania „Trygon – Rozwój i Innowacja” sięgnęły po środki w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na realizację projektu pn. „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne”. Głównym celem projektu jest wzrost wiedzy i umiejętności oraz promocja aktywnych postaw społecznych z zakresu realizacji oddolnych i partycypacyjnych inicjatyw w województwie podkarpackim.
Szanowni Państwo,
Z wielką radością ogłaszamy start II Ogólnopolskiego Plebiscytu „Samorząd Przyjazny KGW”, organizowanego przez Polski Związek Kół Gospodyń Wiejskich! To wyjątkowa okazja, by docenić samorządy i samorządowców, którzy wspierają działalność Kół Gospodyń Wiejskich i
przyczyniają się do rozwoju społeczności wiejskich w Polsce.
Zgłoszenia startują już 20 lutego!
Program ma wspierać dzieci i młodzież poprzez angażujące i inspirujące zajęcia, które pomogą budować relacje z rówieśnikami oraz rozwijać przez kulturę i sztukę. To kolejna po Sportowym ORLENIE inicjatywa, skierowana do młodych.
Do składania wniosków o udział w programie zachęcamy samorządowe instytucje kultury, fundacje, stowarzyszenia, stowarzyszenia zwykłe oraz spółdzielnie socjalne, które w ramach swojej działalności statutowej prowadzą działalność kulturalną. Dzięki programowi, ośrodki te będą mogły wzbogacić swoją ofertę kulturalno-edukacyjną, dostosowując ją do potrzeb współczesnej młodzieży. Mogą stać się promotorami kultury i zbudować wokół swoich działań wyjątkową społeczność dając młodym ludziom szansę na rozwój osobisty.
Rzeźba w przestrzeni publicznej dla Niepodległej to unikatowy w skali kraju, inwestycyjny program własny finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku przekazuje dotacje (prognozowane środki to 4 mln zł) na realizację i konserwację form rzeźbiarskich w przestrzeni publicznej przez samorządowe instytucje kultury oraz organizacje pozarządowe. Poznaj program i skorzystaj!
Przeczytaj deklarację dostępności strony internetowej
Realizacja Zdzislowicz.pl - Serwisy internetowe