Od roku 2006 w strukturach Urzędu Miasta Przeworska funkcjonuje Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego i Urządzeń Pomocniczych „Szansa", umożliwiająca mieszkańcom powiatu przeworskiego bezpłatne użyczanie sprzętów niezbędnych w rehabilitacji i pielęgnacji osób pozbawionych pełnej sprawności.

Prowadzona wypożyczalnia oferuje: wózki elektryczne i ręczne mające różne przeznaczenie, łóżka szpitalne, kule łokciowe, laski inwalidzkie, różnego rodzaju balkoniki, krzesła i wózki toaletowe, siedziska kąpielowe (wannowe i prysznicowe), pionizatory, szyny wjazdowe dla wózków i inne. Dostępne są również sprzęty przeznaczone do ćwiczeń: rowery stacjonarne, orbitreki, steppery, wioślarze, rotory rehabilitacyjne, tablice do ćwiczeń manualnych.

Zachęcamy mieszkańców powiatu przeworskiego do skorzystania z oferty wypożyczalni „Szansa". Aktualny adres Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego i Urządzeń Pomocniczych „Szansa": ul. Budowlanych 9 (Ośrodek Rekreacyjno - Turystyczno - Sportowy), 37-200 Przeworsk. Telefon i e-mail: tel. 16 307 40 46, e-mail: rehabilitacja@mosirprzeworsk.pl. Dodatkowe informacje o zasadach wypożyczania sprzętu znajdują się na stronie internetowej Urzędu Miasta Przeworska w zakładce: Wypożyczalnia "Szansa".

• Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego i Urządzeń Pomocniczych „Szansa”