„PRZEBUDOWA MOSTU W MIEJSCOWOŚCI PANTALOWICE” polegająca na przebudowie obiektu na potoku bez nazwy w ciągu drogi powiatowej Nr P 1623R w km 4+028,5 wraz z dojazdami

01.12.2022 r.

tablica

Całkowita wartość inwestycji: 2 416 783,90 zł

Dofinansowanie: 908 500,00 zł

Udział własny Powiatu Przeworskiego: 1 508 283,90 zł

Inwestycja ma na celu przebudowę istniejącego obiektu inżynieryjnego – nienormatywnego mostu o złym stanie technicznym. Istniejący most był jednoprzęsłowym obiektem o konstrukcji stalowej z pomostem drewnianym, opartym za pomocą stalowych łożysk stycznych na podporach betonowych posadowionych bezpośrednio na podłożu gruntowym. Stan ogólny mostu przed przebudową był niezadowalający, wymagający wykonania robót remontowo – renowacyjnych. Z uwagi na brak wymaganej nośności klasy II oraz nienormatywną skrajnię poziomą, jak również niewystarczające światło poziome obiekt był mostem nie normatywnym, który wymagał wymiany na nowy.

Zadanie obejmuje przebudowę istniejącego, nienormatywnego mostu na przepust skrzynkowy dwudzielny prefabrykowany  4,00 x 2,00m o nawierzchni jezdni bitumicznej i nawierzchni z kostki brukowej na chodniku oraz opasce bezpieczeństwa. Na nowym obiekcie zastosowano barieroporęcze po obu stronach drogi. Wybudowany przepust będzie obiektem normatywnym i bezpiecznym dla użytkowników drogi, w tym dla ruchu pieszego poprzez oddzielenie ruchu pieszego od kołowego - wykonano chodnik i opaskę bezpieczeństwa wyniesione ponad jezdnię co zminimalizuje możliwość wystąpienia kolizji z ruchem pieszym.

Dodatkowo wykonane zostaną dojazdy do mostu na długości 273 metrów poprzez przebudowę nawierzchni jezdni do szerokości 5,50 m, budowę chodników w miejscach użytkowania ruchu pieszego w dowiązaniu do chodników na przepustach w tym również przebudowa istniejącego przepustu 3x fi 1200 na przepust skrzynkowy o wymiarach 4,0 x 2,0 m