Generator Innowacji. Sieci Wsparcia 2

Obrazek

Głównym celem projektu jest wypracowanie i przetestowanie innowacyjnych rozwiązań (usług i produktów), służących poprawie jakości życia osób starszych (60+) i ich opiekunów w ramach zaproponowanych inicjatyw oddolnych, w celu włączenia społecznego, integracji społecznej oraz zawodowej tych grup. Bezpośrednim wsparciem w projekcie w formie dotacji o maksymalnej wysokości 50 tysięcy złotych, objęte zostaną pięćdziesiąt cztery nowatorskie pomysły. Uczestnicy projektu będą pochodzili z różnych środowisk i będą reprezentowali różne doświadczenia i dyscypliny. Znajdą się wśród nich m.in. osoby starsze, opiekunowie, działacze społeczni, projektanci usług, artyści, designerzy, programiści, psycholodzy i badacze.

„Dobro sąsiedzkie-dobro wspólne”

Obrazek

Ruszył nabór zgłoszeń na organizację lokalnych spotkań mających na celu sieciowanie uczestników różnych programów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności z jednej lub kilku sąsiadujących gmin. Inicjatywa „Dobre sąsiedztwo – dobro wspólne” realizowana jest w ramach Programu „Lokalne Partnerstwa PAFW”.

Otwarty konkurs ofert na realizację w 2021 roku zadań publicznych z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych

Obrazek

Uprzejmie informujemy, że Uchwałą Nr 271/5367/21 z dnia 20 kwietnia 2021 roku Zarząd Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację w 2021 zadań publicznych z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych. Termin składania ofert w ramach konkursu mija 17 maja 2021 r.

Trwa nabór na innowacje w obszarze włączenia społecznego!

22.04.2021 r.

Obrazek

Nabór ma charakter ciągły i organizowany jest w ramach projektu Inkubator Włączenia Społecznego, realizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie, Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej oraz Uniwersytet Jagielloński.

Dotacje na "wkład własny" w 2021 roku

22.04.2021 r.

Obrazek

Uprzejmie informujemy, że Uchwałą Nr 251/4969/21 z dnia 9 lutego 2021 r., roku Zarząd Województwa Podkarpackiego ogłosił otwarty konkurs ofert na dofinasowanie w roku 2021 zadań własnych realizowanych przez organizacje pozarządowe z udziałem środków zewnętrznych. Głównym celem konkursu jest możliwość uzyskania przez organizacje "wkładu własnego" na realizację zadań publicznych realizowanych z udziałem środków zewnętrznych.