Konkurs „Europejskie Nagrody Promocji Przedsiębiorczości”

07.06.2022 r.

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję o możliwości przesłania zgłoszenia do konkursu „Europejskie Nagrody Promocji Przedsiębiorczości”. Zgłoszenia można przesłać do 30 czerwca 2022 r. na adres: Joanna.Drobinska@mrit.gov.pl (w wersji word i pdf).

Celem konkursu jest wyróżnienie najlepszych promotorów i praktyk w dziedzinie przedsiębiorczości w Europie.
Konkurs jest adresowany do władz lokalnych, regionalnych i krajowych, wspólnot, organizacji biznesowych, instytucji realizujących programy edukacyjne, a także do jednostek samorządu terytorialnego, które wspólnie z przedsiębiorcami realizują projekty w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.
Konkurs zostanie zorganizowany w dwóch etapach: krajowym i europejskim.
1.  W etapie krajowym powołamy Komisję oceniającą projekty, w skład której wejdą przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju i Technologii, samorządu terytorialnego oraz środowiska akademickiego. Komisja wybierze dwa najlepsze projekty, które zostaną zgłoszone do etapu europejskiego.
2.  W etapie europejskim z listy finalistów zostaną wyłonieni zwycięzcy poszczególnych kategorii oraz laureat nagrody głównej jury.
Uroczystość wręczenia nagród i ogłoszenie zwycięzców nastąpi podczas Zgromadzenia MŚP (SME Assembly), które odbędzie się w Pradze w listopadzie 2022 r.
Konkurs pozwala wyróżnić i docenić pracę nad inicjatywami, które wspierają przedsiębiorczość. Z kolei udział w konkursie to dobra okazja do promocji regionu, jak i samej inicjatywy, a także do nawiązania kontaktów i partnerstw na poziomie krajowym i europejskim.

W załączeniu przesyłam: Formularz zgłoszeniowy EEPA 2022 r., szczegółowe informacje o konkursie zawarte w Podręczniku EEPA 2022 r. oraz broszurę informacyjną „Factsheet Polska EEPA 2022 r.”.
Informacje o „Europejskiej Nagrodzie Promocji Przedsiębiorczości” są również dostępne na stronie: https://blogs.ec.europa.eu/promotingenterprise/category/european-enterprise-promotion-awards/.
Zapraszamy do udziału w konkursie i uprzejmie prosimy o rozpowszechnienie informacji o konkursie.

Joanna Drobińska

główny specjalista