Przekazanie samochodu pożarniczego jednostce OSP w Świętoniowej

10.09.2019 r.
Przekazanie samochodu pożarniczego jednostce OSP w Świętoniowej

7 września br. na stadionie w Świętoniowej odbyły się uroczystości z okazji przekazania samochodu ratowniczo-gaśniczego oraz sprzętu. W spotkaniu udział wzięli m.in.: Członkowie Zarządu Powiatu Przeworskiego Agnieszka Bukowa-Jedynak i Wiesław Bukowski, który w imieniu Starosty Przeworskiego Bogusława Urbana odczytał list z życzeniami dla strażaków ochotników. Po części oficjalnej odbyły się manewry międzygminne, w których udział wzięły jednostki z gmin: Gać, Przeworsk i Zarzecze.

Prezentacja wystawy „Opowieści wąskotorowe” w Muzeum w Przeworsku

06.09.2019 r.
Prezentacja wystawy „Opowieści wąskotorowe” w Muzeum w Przeworsku

6 września br. w sali balowej Muzeum w Przeworsku dzieci i młodzież szkolna oraz członkowie Przeworskiego Towarzystwa Kolei Wąskotorowej spotkali się, by obejrzeć wystawę „Opowieści wąskotorowe dla Niepodległej w starej fotografii i dokumentach”.

Uwaga szczepienie lisów!

06.09.2019 r.
Uwaga szczepienie lisów!

Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach 26 września - 5 października 2019 r. planowana jest w województwie podkarpackim jesienna akcja szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Obejmie ona swoim zasięgiem teren całego województwa podkarpackiego.

Przywrócone połączenia autobusowe w powiecie przeworskim

05.09.2019 r.
Przywrócone połączenia autobusowe w powiecie przeworskim

Starosta Przeworski Bogusław Urban uczestniczył w spotkaniu, podczas którego podpisano umowę dotyczącą dofinansowania na przywrócenie nierentownych połączeń autobusowych.

„Opowieści wąskotorowe” do późnej jesieni

04.09.2019 r.
„Opowieści wąskotorowe” do późnej jesieni

Piątkowa prezentacja wystawy „Opowieści wąskotorowe” w Muzeum w Przeworsku rozpocznie jesienne działania w ramach projektu „Opowieści wąskotorowe dla Niepodległej 1904 – 2019”. Przeznaczone będą dla dzieci i młodzieży z pięciu gmin podkarpackich, przez które przejeżdża Przeworska Kolejka Wąskotorowa.