101 rocznica Odzyskania Niepodległości

101 rocznica Odzyskania Niepodległości

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Przeworsku rozpoczęły się zbiórką pocztów sztandarowych i zaproszonych gości przed budynkiem Urzędu Miasta Przeworska i Starostwa Powiatowego. Następnie w Bazylice pw. Ducha Świętego księża przeworskich parafii odprawili uroczystą Mszę Świętą w intencji Ojczyzny, podczas której odbyło się ślubowanie kadetów i przyrzeczenia Strzelców klas służb mundurowych Zespołu Szkół Zawodowych im. Króla Jana III Sobieskiego w Przeworsku.

Narodowe Święto Niepodległości w Kańczudze

Narodowe Święto Niepodległości w Kańczudze

Starosta Przeworski Bogusław Urban, na zaproszenie Przewodniczącego Rady Miejskiej oraz Burmistrza Miasta i Gminy Kańczuga, 9 listopada br. wziął udział w Narodowym Święcie Niepodległości.

Narodowe Święto Niepodległości w Sieniawie

Narodowe Święto Niepodległości w Sieniawie

11 listopada br. Wicestarosta Przeworski Jerzy Mazur wziął udział w Gminnych Obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Sieniawie. Rozpoczęły się one uroczystą Mszą Świętą w Kościele pw. WNMP. Po niej złożono kwiaty przed pomnikiem Świętego Jana Pawła II i Tablicą Legionistów. Następnie w „Sokole” odbyła się okolicznościowa akademia pt. „Wolność krzyżami się mierzy” w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Sieniawie.

100 – lecie Służb Sanitarnych i 65 – lecie Państwowej Inspekcji Sanitarnej

100 – lecie Służb Sanitarnych i 65 – lecie Państwowej Inspekcji  Sanitarnej

Trudna sytuacja epidemiologiczna kraju po odzyskaniu niepodległości skłoniła Sejm Rzeczpospolitej Polskiej do uchwalenia Zasadniczej ustawy sanitarnej (w dniu 19. lipca 1919 r.). Sytuacja epidemiologiczna kraju powodowała ewaluowanie różnego rodzaju instytucji i przepisów z tym związanych.

Wręczenie nagród laureatom konkursu „Bezpieczne wakacje 2019”

08.11.2019 r.
Wręczenie nagród laureatom konkursu „Bezpieczne wakacje 2019”

6 listopada br. Wicestarosta Przeworski Jerzy Mazur uczestniczył w uroczystym wręczeniu nagród tegorocznym laureatom powiatowego etapu konkursu plastycznego „Bezpieczne wakacje 2019”, które odbyło się w Komendzie Powiatowej Policji w Przeworsku.