XIX edycja Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Współcześni Rycerze Św. Floriana”

17.05.2022 r.
XIX edycja Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego ..

Do udziału w XIX edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Współcześni Rycerze Św. Floriana”, organizowanego przez Muzeum w Przeworsku Zespół Pałacowo-Parkowy, zgłoszonych zostało 551 prac z 43 placówek oświatowych z terenu województwa podkarpackiego.

Łącznie przyznano 35 nagród i wyróżnień, które podczas Nocy Muzeów laureatom wręczali m.in. Przewodnicząca Rady Powiatu Przeworskiego Agnieszka Bukowa-Jedynak i Wicestarosta Przeworski Jacek Kierepka.

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Przeworsku

17.05.2022 r.
Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Przeworsku..

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka organizowane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku, rozpoczęły się 15 maja br. Mszą Św. w Parafii pw. Ducha Św., w której uczestniczyli m.in.: Starosta Przeworski Bogusław Urban i Zastępca Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Przeworsku Łukasz Kawaliło.

Noc Muzeów

16.05.2022 r.
Noc Muzeów..

W sobotnie popołudnie 14 maja br. w Muzeum w Przeworsku Zespole Pałacowo - Parkowym odbyła się Noc Muzeów.

Powiat Przeworski reprezentowali Starosta Przeworski Bogusław Urban, Wicestarosta Jacek Kierepka i Przewodnicząca Rady Powiatu Przeworskiego Agnieszka Bukowa-Jedynak.

Kondolencje

13.05.2022 r.