Nowy Dyrektor Muzeum w Przeworsku Zespołu Pałacowo - Parkowego

11.09.2020 r.
Nowy Dyrektor Muzeum w Przeworsku Zespołu Pałaco..

Od dnia 11 września br. stanowisko Dyrektora Muzeum w Przeworsku Zespołu Pałacowo - Parkowego objął Łukasz Mróz - Doktor Nauk o Ziemi, specjalność geografia religii (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie). Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Przeworsku (2017-2020). Wykładowca i nauczyciel akademicki. Specjalista w zakresie turystyki religijnej, szlaków kulturowych i geografii pielgrzymek.

Jesienna akcja doustnych szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie

10.09.2020 r.
Jesienna akcja doustnych szczepień lisów wolno ..

Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o planowanej w terminie 24 września - 3 października 2020 r. jesiennej akcji szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Uodparnianie lisów, podobnie jak w latach poprzednich, przebiegać będzie w formie samolotowych zrzutów szczepionki doustnej.

Wizyta delegacji z Włoch w firmie AXTONE w Kańczudze

10.09.2020 r.
Wizyta delegacji z Włoch w firmie AXTONE w Kańcz..

9 września br. w siedzibie firmy AXTONE w Kańczudze, odbyło się spotkanie  Ambasador Polski we Włoszech Anny Marii Andres, Ambasadora Włoch w Polsce Aldo Amati wraz z przedstawicielami Parlamentu Włoskiego  z przedstawicielami lokalnego samorządu. W spotkaniu udział wzięli delegacja Powiatu Przeworskiego w składzie : Wicestarosta Jerzy Mazur, Sekretarz Jan Śliwa i Naczelnik Wydziału Oświaty Kultury Promocji i Ochrony Zdrowia Joanna Mordarska.

Otwarcie krytego kortu tenisowego w Gaci

08.09.2020 r.
Otwarcie krytego kortu tenisowego w Gaci..

7 września br. Starosta Przeworski Bogusław Urban uczestniczył w uroczystym otwarciu krytego kortu tenisowego przy Szkole Podstawowej w Gaci. Jest to jedyny taki obiekt na terenie powiatu przeworskiego, posiadający tak nowoczesny obiekt sportowy do tenisa ziemnego pod zadaszeniem, który powstał dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Sportowa Polska- Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – edycja 2019.

Podsumowanie projektu "Liderzy Kooperacji" w Zarzeczu

07.09.2020 r.
Podsumowanie projektu "Liderzy Kooperacji&quo..

6 września br. w Zespole Pałacowo-Parkowym w Zarzeczu Starosta Przeworski Bogusław Urban uczestniczył w spotkaniu podsumowującym projekt „Liderzy Kooperacji”. Gmina Zarzecze jako jedna z sześciu gmin z terenu Województwa Podkarpackiego uczestniczy w/w projekcie. Projekt miał na celu współpracę jednostek gminnych, powiatowych na rzecz rodzin wielodzietnych i osób niepełnosprawnych. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Anna Schmidt – Rodziewicz – Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Poseł na Sejm RP, która od samego początku wspierała to przedsięwzięcie.