Likwidujemy bariery transportowe

09.07.2020 r.
Likwidujemy bariery transportowe ..

9 lipca br. w Starostwie Powiatowym w Przeworsku podpisano umowy na realizację projektów dofinansowanych ze środków PFRON w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”. 2 lipca br. w siedzibie Oddziału Podkarpackiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych umowę, na kwotę ponad pół miliona złotych na dofinansowanie projektów z terenu Powiatu Przeworskiego, podpisał Starosta Przeworski Bogusław Urban, Wicestarosta Jerzy Mazur i Skarbnik Anna Kowal.

Otwarcie przebudowanych dróg powiatowych

06.07.2020 r.
Otwarcie przebudowanych dróg powiatowych ..

4 lipca br. symbolicznym przecięciem wstęgi uroczyście otwarto przebudowane drogi powiatowe: Maćkówka – Żurawiczki, Żurawiczki – Zarzecze, Urzejowice – Krzeczowice – Siennów.  Całkowity koszt zadania wyniósł blisko 4,5 mln zł. Na realizację inwestycji Powiat Przeworski uzyskał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości blisko 3,6 mln zł, co stanowi 80% kosztów.

Spotkanie z przedstawicielami Urzędu Transportu Kolejowego

06.07.2020 r.
Spotkanie z przedstawicielami Urzędu Transportu K..

3 lipca br. w Starostwie Powiatowym w Przeworsku odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli Urzędu Transportu Kolejowego – Prezesem dr inż. Ignacym Górą i Starszym Inspektorem Nadzoru Technicznego i Eksploatacji Pojazdów Kolejowych Arturem Polakiem. Celem wizyty było obejrzenie zniszczeń spowodowanych gwałtownymi opadami i nawałnicami na terenie Przeworskiej Kolei Dojazdowej.

Dofinansowanie dla Zespołu Szkół Zawodowych w Przeworsku w ramach programu Erasmus +

06.07.2020 r.
Dofinansowanie dla Zespołu Szkół Zawodowych w P..

Narodowa Agencja Programu Erasmus+ ogłosiła wyniki konkursu wniosków złożonych w  akcji 1. – Mobilność uczniów i kadry w sektorze Kształcenie i Szkolenia Zawodowe.

Zespół Szkół Zawodowych im. Króla Jana III Sobieskiego w Przeworsku otrzymał dofinansowanie na realizację projektu ,,International experience for better future” w kwocie 55 744 euro.

Internetowy system umawiania wizyt w Wydziale Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Przeworsku (rejestracja pojazdów)

03.07.2020 r.
Internetowy system umawiania wizyt w Wydziale Komu..

REZERWACJA KOLEJKI PRZEZ INTERNET