Remont dróg powiatowych m.in. w Gminie Zarzecze w ramach likwidacji przełomów wiosennych

14.09.2021 r.
Remont dróg powiatowych m.in. w Gminie Zarzecze w..

1. Remont drogi powiatowej Nr 1 604 R Żurawiczki - Zarzecze w km 1+684 - 2+978 – zakres rzeczowy robót:
- Oczyszczenie mechaniczne nawierzchni drogowych bitumicznych
- Skropienie emulsją asfaltową nawierzchni drogowych bitumicznych
- Wyrównanie istniejącej nawierzchni mieszanką mineralno-bitumiczną, asfaltową

Jubileusz z okazji 30 - lecia działalności Fundacji Pomocy Młodzieży im.św. Jana Pawła II „Wzrastanie”

13.09.2021 r.
Jubileusz z okazji 30 - lecia działalności Funda..

11 września br. Starosta Przeworski Bogusław Urban uczestniczył w uroczystości Jubileuszowej z okazji 30 - lecia działalności Fundacji Pomocy Młodzieży im.św.Jana Pawła II Wzrastanie. Z okazji obchodów Jubileuszu odbyła się uroczysta Msza Św. której przewodniczył metropolita przemyski ks. abp. Adam Szal.

Podczas obchodów, poświęcona została nowa placówka, Dom Miłosierdzia im. św. Jana Pawła II, oraz została odsłonięta tablica upamiętniająca zmarłego księdza Franciszka Rząsę, współzałożyciela Fundacji Wzrastanie.

Otwarcie wyremontowanej drogi powiatowej Szegdy – Majdan Sieniawski

09.09.2021 r.
Otwarcie wyremontowanej drogi powiatowej Szegdy ..

9 września br. odbyło się otwarcie drogi Szegdy – Majdan Sieniawski. Droga Powiatowa nr P1251R granica powiatu - Szegdy - Majdan Sieniawski w km 4+686 do 6+600 - 1914 metrów bieżących (prawie 2 km), wartość brutto kontraktu 673 127,78 zł. Wykonawcą robót była firma PBI z Żołyni składając najtańszą ofertę w postępowaniu przetargowym.

Podpisaniu aneksu do umowy w siedzibie PFRON w Rzeszowie

08.09.2021 r.
Podpisaniu aneksu do umowy w siedzibie PFRON w Rze..

8 września br. w siedzibie PFRON w Rzeszowie Starosta Przeworski Bogusław Urban, Wicestarosta Jacek Kierepka i Skarbnik Powiatu Anna Kowal uczestniczyli w podpisaniu aneksu do umowy na realizację przez samorząd powiatowy: „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w obszarze D dla Gminy Gać na projekt pt. „Zakup samochodu osobowego, który w wersji standardowej jest samochodem 9-cio miejscowym, specjalnie przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych”. Przyznana kwota dofinansowania wynosi 80 000,00 zł.

Program Trasy Mobilnego Punktu Szczepień - 9 września w Tryńczy i Zarzeczu

08.09.2021 r.
Program Trasy Mobilnego Punktu Szczepień - 9 wrze..

Inicjatorem akcji jest wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, partnerami są lokalne samorządy oraz AUTOSAN sp. z o.o.

Szczepienia są wykonywane przez zespół medyczny z firmy Lux Med w Rzeszowie Mobilny Punkt Szczepień stanie w miejscach, które są łatwo dostępne oraz dają możliwość dotarcia do jak największej grupy osób. Chętni będą mogli skorzystać z preparatów dwóch firm: Pfizer oraz Johnson&Johnson. Szczepienia odbywać się będą w specjalnie dostosowanym do tego celu autobusie. Jeśli do punktu szczepień zgłosi się osoba nieletnia wraz z rodzicem lub opiekunem, deklarująca chęć zaszczepienia się przeciw Covid-19, to dzięki dostępności szczepionki firmy Pfizer, będzie taka możliwość.