Nowy samochód do przewozu osób niepełnosprawnych zakupiony ze środków PFRON

01.12.2021 r.
Nowy samochód do przewozu osób niepełnosprawnyc..

1 grudnia br. na zaproszenie Wójta Gminy Tryńcza Ryszarda Jędrucha, Wicestarosta Jacek Kierepka uczestniczył w poświęceniu i przekazaniu samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych, zakupionego w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Otwarcie Centrum Usług Społecznych CUS Adamówka

29.11.2021 r.
Otwarcie Centrum Usług Społecznych CUS Adamówka..

26 listopada br. w Adamówce odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Usług Społecznych CUS Adamówka.
Powiat Przeworski reprezentowali Jacek Kierepka Wicestarosta Przeworski, Katarzyna Kowal Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Przeworsku i Łukasz Kawaliło Zastępca Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy.

Odsłonięcie pomnika poświęconego pamięci płk. Łukasza Cieplińskiego

29.11.2021 r.
Odsłonięcie pomnika poświęconego pamięci płk..

26 listopada 2021 r. w Rzeszowie przy ul. Lwowskiej 4, w dzień urodzin płk. Łukasza Cieplińskiego, ps. „Pług”, patrona 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej został odsłonięty pomnik poświęcony jego pamięci. Inicjatorem upamiętnienia są 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Podkarpacki i Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.

W uroczystości uczestniczyli samorządowcy z terenu Powiat Przeworski m. in. Jacek Kierepka Wicestarosta Przeworski i Agnieszka Bukowa-Jedynak Przewodnicząca Rady Powiatu Przeworskiego. Starosta Przeworski Bogusław Urban został uhonorowany okolicznościową statuetką.

Konkurs na najlepszy projekt promujący szkołę

25.11.2021 r.
Konkurs na najlepszy projekt promujący szkołę..

Starosta Przeworski ogłosił konkurs dla uczniów przeworskich szkół ponadpodstawowych na najlepszy projekt promujący szkołę pn. PRZEWORSKIE SZKOŁY - MASZ WYBÓR.

Podpisanie umowy na wykonanie oświetlenia parku i elewacji pałacu oraz montaż monitoringu na terenie parku i systemów alarmowych w Muzeum w Przeworsku

24.11.2021 r.
Podpisanie umowy na wykonanie oświetlenia parku i..

24 listopada br. w Muzeum w Przeworsku Zespole Pałacowo - Parkowym została podpisana umowa na wykonanie oświetlenia parku i elewacji pałacu oraz montaż monitoringu na terenie parku i systemów alarmowych: SAP, SWIN, monitoringu w budynkach kordegardy i domu ogrodnika.
W obecności Starosty Przeworskiego Bogusława Urbana, Przewodniczącej Rady Powiatu Przeworskiego Agnieszki Bukowej - Jedynak i Wicestarosty Jacka Kierepki, dyrektor Muzeum w Przeworsku Łukasz Mróz podpisał umowę na kwotę 980 000 zł z wykonawcą zadania Bartłomiejem Kubasem z Instalatorstwa Elektrycznego z Pruchnika.