Umowa na opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Rewitalizacja Kolei Dojazdowej Przeworsk Wąskotorowy – Dynów” podpisana

06.02.2020 r.

6 lutego br. w Starostwie Powiatowym w Przeworsku została podpisana umowa, której przedmiotem jest opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Rewitalizacja Kolei Dojazdowej Przeworsk Wąskotorowy – Dynów”. W ramach projektu planowana jest modernizacja linii na odcinku o długości 13,016 km.

Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych im. Króla Jana III Sobieskiego w Przeworsku

06.02.2020 r.

31 stycznia br. w Zespole Szkół Zawodowych im Króla Jana III Sobieskiego w Przeworsku odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora. W rywalizacji udział wzięło łącznie 150 uczniów ze szkół podstawowych z terenu powiatu przeworskiego: nr 1 i nr 2 z Przeworska, Mirocina, Tryńczy, Grzęski, Studziana, Gorzyc, Majdanu Sieniawskiego, Manasterza, Jagiełły oraz powiatu jarosławskiego - z Cieszacina Wielkiego.

Powiatowy Koncert Kolęd i Pastorałek „Kolęda płynie z wysokości”

04.02.2020 r.
Powiatowy Koncert Kolęd i Pastorałek „Kolęda płynie z wysokości”

W niedzielne popołudnie, 2 lutego br. w kościele pw. św. Judy Tadeusza w Mirocinie odbył się już po raz piętnasty Powiatowy Koncert Kolęd i Pastorałek „Kolęda płynie z wysokości”. Organizatorem była Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Mirocinie, a patronat honorowy sprawowali: Starosta Przeworski Bogusław Urban i Wójt Gminy Przeworsk Daniel Krawiec.

Dzień Seniora w Studzianie

03.02.2020 r.
Dzień Seniora w Studzianie

Sołtys wsi Studzian i Koło Gospodyń Wiejskich byli organizatorami spotkania z okazji Dnia Seniora. Odbyło się ono 1 lutego br. w Wiejskim Domu Kultury. Uczestniczył w nim w imieniu Starosty Przeworskiego Bogusława Urbana - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Przeworskiego Paweł Tworek, który odczytał Seniorom list z życzeniami oraz przekazał słodki upominek. Uroczystość uświetnił program artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Studzianie oraz Zespołu Śpiewaczego „Studzieńczanki”.

Spotkanie Noworoczne Powiatu Przeworskiego

03.02.2020 r.
Spotkanie Noworoczne Powiatu Przeworskiego

31 stycznia br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przeworsku odbyło się Spotkanie Noworoczne Powiatu Przeworskiego. Zaproszonych gości przywitał Przewodniczący Rady Powiatu Przeworskiego Tadeusz Kiełbowicz, dziękując za przybycie. W spotkaniu uczestniczyli duchowni, samorządowcy, przedstawiciele instytucji państwowych i samorządowych oraz organizacji działających na terenie powiatu.