90 - lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Niżatycach

12.07.2021 r.
90 - lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Niżaty..

W sobotę 10 lipca br. na stadionie w Niżatycach odbyły się obchody Jubileuszu 90 - lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Niżatycach. W uroczystościach brał udział Bogusław Urban Starosta Przeworski. Podczas uroczystości został poświęcony i przekazany sztandar dla druhów ochotników z Niżatyc. Druhom i Strażakom zostały wręczone odznaczenia.

110 - lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Mirocinie

12.07.2021 r.
110 - lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Miroci..

10 lipca br. odbyły się uroczystości z okazji Dnia Strażaka połączone z 110 - leciem Ochotniczej Straży Pożarnej w Mirocinie.

W imieniu Starosty Przeworskiego Bogusława Urbana i Wicestarosty Jacka Kierepki, Powiat Przeworski reprezentował Członek Zarządu Powiatu Przeworskiego Wiesław Bukowski.

Szkolenie dla nauczycieli Shuttle Time w ZSZ w Przeworsku

12.07.2021 r.
Szkolenie dla nauczycieli Shuttle Time w ZSZ w Prz..

W dniu 9 lipca br. w Zespole Szkół Zawodowych przy ul. I. Krasickiego w Przeworsku odbyło się szkolenie dla nauczycieli z gry w badmintona według programu Shuttle Time. Jest to program Światowej Federacji Badmintona przeznaczony do nauki badmintona i jego popularyzacji w szkołach, aby stał się jednym z najbardziej popularnych sportów szkolnych.

Z Przeworska wyruszyła 41 Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

06.07.2021 r.
Z Przeworska wyruszyła 41 Przemyska Piesza Pielgr..

6 lipca br. z Przeworska wyruszyła 41 Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W uroczystej mszy św. o godz. 6.00 w Bazylice pw. Ducha Świętego uczestniczył Bogusław Urban Starosta Przeworski.

Ks. prał. dr Wojciech Pac "Honorowym Obywatelem Miasta i Gminy Kańczuga"

05.07.2021 r.
Ks. prał. dr Wojciech Pac "Honorowym Obywate..

1 lipca br. Starosta Przeworski Bogusław Urban i Wicestarosta Jacek Kierepka uczestniczyli w uroczystej Sesji Rady Miejskiej w Kańczudze na której Ksiądz prał. dr Wojciech Pac uchwałą Rady Miejskiej w Kańczudze otrzymał zaszczytny tytuł "Honorowy Obywatel Miasta i Gminy Kańczuga".