Zaproszenie na XVIII sesję Rady Powiatu Przeworskiego VI kadencji

13.11.2020 r.

W dniu 17 listopada 2020 roku (wtorek) o godz. 14:00 odbędzie się XVIII sesja Rady Powiatu Przeworskiego VI kadencji w formie zdalnej.

PORZĄDEK OBRAD:

12.11.2020 r.
Narodowe Święto Niepodległości ..

Narodowe Święto Niepodległości w Przeworsku w 102. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę rozpoczęto Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w Bazylice pw. Ducha Świętego pod przewodnictwem ks. Prałata Tadeusza Gramatyki w której uczestniczył Starosta Przeworski Bogusław Urban oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Przeworskiego Agnieszka Bukowa – Jedynak i Wiceprzewodniczący Paweł Tworek.

10.11.2020 r.
Zakończony został III etap remontu konserwatorsk..

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości ogłaszamy dobrą wiadomość! Zakończony został III etap remontu konserwatorskiego Pałacu Lubomirskich w Przeworsku. Prace remontowo-konserwatorskie objęły: remont tynków elewacji wschodniej pałacu; oczyszczenie, uzupełnienie i impregnację cokołów z piaskowca; remont tarasów nad wejściem głównym; wykonanie zadaszenia z blachy miedzianej nad wejściem głównym; renowację inskrypcji SALVE.

Konkurs fotograficzny „Powiat Przeworski jakiego nie znacie”

09.11.2020 r.
Konkurs fotograficzny „Powiat Przeworski jakiego..

Starostwo Powiatowe w Przeworsku było współorganizatorem konkursu fotograficznego „Powiat Przeworski jakiego nie znacie” w ramach zadania publicznego pn. „Wychowanie patriotyczne dzieci i młodzieży szkolnej poprzez konkursy krajoznawczo – turystyczne".

XV Wojewódzki Konkurs Turystyczny Dzieci i Młodzieży Szkolnej „Na najlepszy produkt turystyczny mojej Małej Ojczyzny – jakiej nie znacie”

09.11.2020 r.
XV Wojewódzki Konkurs Turystyczny Dzieci i Młodz..

W XV edycji Wojewódzkiego Konkursu Turystycznego Dzieci i Młodzieży Szkolnej „Na najlepszy produkt turystyczny mojej Małej Ojczyzny – jakiej nie znacie” wzięło udział 148 osób ze Szkół Podstawowych oraz Szkół Ponadpodstawowych.