Spotkanie Noworoczne w Ratuszu

14.01.2020 r.
Spotkanie Noworoczne w Ratuszu

10 stycznia br. w miejskim Ratuszu odbyło się Spotkanie Noworoczne, w którym udział wziął Sekretarz Powiatu Przeworskiego Jan Śliwa. Było ono okazją do podsumowania roku ubiegłego oraz złożenia podziękowań osobom i jednostkom współpracującym z miastem. Nie zabrakło tradycyjnego dzielenia się opłatkiem i kolędowania z wokalistkami zespołu „Bemol” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Przeworsku.

Spotkania opłatkowe w szkołach

10.01.2020 r.
Spotkania opłatkowe w szkołach

Święta Bożego Narodzenia to czas życzliwości i miłości płynących z betlejemskiego żłóbka. To spotkania z bliskimi, łamanie się opłatkiem, składanie sobie życzeń, spożywanie przy wspólnym stole wigilijnych potraw i kolędowanie. W tym czasie organizowane są spotkania opłatkowe, które wyrażają radość z narodzenia Jezusa.

Wieczór Kolęd w Zespole Szkół w Zarzeczu

09.01.2020 r.
Wieczór Kolęd w Zespole Szkół w Zarzeczu

8 stycznia br. w Zespole Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu miał miejsce uroczysty Wieczór Kolęd, w którym uczestniczył Starosta Przeworski Bogusław Urban.

Podpisano umowę partnerską dotyczącą projektu pn.: Rewitalizacja Kolei Dojazdowej Przeworsk Wąskotorowy – Dynów

08.01.2020 r.

8 stycznia br. podpisano umowę partnerską dotyczącą projektu pn.: Rewitalizacja Kolei Dojazdowej Przeworsk Wąskotorowy – Dynów (projekt wpisany jest do wykazu projektów zidentyfikowanych przez IZ  RPO WP 2014-2020 w ramach trybu pozakonkursowego).

Koncert „Kolędy i Pastorałki na Nowo”

08.01.2020 r.
Koncert „Kolędy i Pastorałki na Nowo”

W niedzielę, 5 stycznia br. w Bazylice pw. Ducha Świętego w Przeworsku odbył się wyjątkowy koncert promujący płytę „Kolędy i Pastorałki na Nowo”. Wydarzenie objął Honorowym Patronatem Starosta Przeworski Bogusław Urban. Styczniowe koncerty w Bazylice stały się przedsięwzięciem cyklicznym. Wydarzeniem, które jest inspiracją do oryginalnych interpretacji kolęd, w aranżacji na duże instrumentarium, w wykonaniu uczniów i nauczycieli Niepublicznej Szkoły Muzycznej II stopnia w Przeworsku.