Seminarium „Zielony Powiat Przeworski”

17.07.2019 r.
Seminarium „Zielony Powiat Przeworski”

16 lipca br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przeworsku odbyło się seminarium pn. „Zielony Powiat Przeworski”. Uczestników powitał Starosta Przeworski Bogusław Urban, m.in. Profesora Mirosława Millera z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Profesora Tomasza Mroczkowskiego Department of International Business w American University w Waszyngtonie oraz zaangażowanego w organizację seminarium studenta Kogod School of Business American University w Waszyngtonie Patryka Czerwonego, a także wójtów i burmistrzów oraz osoby zajmujące się rolnictwem i produkcją spożywczą na terenie powiatu przeworskiego.

Powiat Przeworski wspiera osoby niepełnosprawne

16.07.2019 r.
Powiat Przeworski wspiera osoby niepełnosprawne

15 lipca br. Starosta Przeworski Bogusław Urban i Wicestarosta Jerzy Mazur w Oddziale Podkarpackim Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych podpisali umowy na realizację projektów w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”.

Bezpłatna infolinia dla pacjentów w sprawie dostępności produktów leczniczych

16.07.2019 r.
Bezpłatna infolinia dla pacjentów w sprawie dostępności produktów leczniczych

Od poniedziałku (15 lipca) dzwoniąc pod bezpłatny numer Telefonicznej Informacji Pacjenta – 800 190 590 – dowiesz się, w której aptece kupisz swój lek. Połączenia będą odbierać konsultanci Narodowego Funduszu Zdrowia i Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego.

Nabór do szkół na terenie powiatu przeworskiego na rok szkolny 2019/2020

15.07.2019 r.
Nabór do szkół na terenie powiatu przeworskiego na rok szkolny 2019/2020

W roku szkolnym 2019/2020 naukę w klasach I publicznych szkół ponadpodstawowych rozpoczną uczniowie z dwóch równoległych roczników - tego, który skończył ostatnią klasę gimnazjum, oraz tego, który skończył ósmą klasę szkoły podstawowej.