Konkursu wiedzy o Świętym Janie Pawle II

24.11.2020 r.
Konkursu wiedzy o Świętym Janie Pawle II ..

Starostwo Powiatowe w Przeworsku było współorganizatorem Konkursu wiedzy o Świętym Janie Pawle II w ramach zadania publicznego pn. „Edukacja patriotyczna dzieci i młodzieży szkolnej w 100-rocznicę urodzin Jana Pawła II”

Chodnik przy drodze powiatowej w Tryńczy oddany do użytku

18.11.2020 r.
Chodnik przy drodze powiatowej w Tryńczy oddany d..

17 listopada br. Starosta Przeworski Bogusław Urban z inicjatywy Wójta Gminy Tryńcza Ryszarda Jędrucha przy udziale członków Prezydium Rady Gminy Tryńcza, przedstawicieli Powiatowego Zarządu Dróg  w Przeworsku, sołtysa wsi Tryńcza oraz Kierownika Referatu Inwestycji w Urzędzie Gminy Tryńcza uczestniczył w oddaniu do użytku chodnika wzdłuż drogi powiatowej relacji Tryńcza- Ubieszyn na odcinku  300m. Wartość zadania wyniosła ponad 200 tys. zł. Inwestycja realizowana przy współudziale finansowym Powiatu Przeworskiego i Gminy Tryńcza.

Przebudowa dróg powiatowych Nr P 1592R Przeworsk - Ujezna - Pełkinie

17.11.2020 r.
Przebudowa dróg powiatowych Nr P 1592R Przeworsk ..

Firma STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o. w związku z prowadzeniem robót, informuje iż w dniach 18-19.11.2020r. będą wprowadzane odcinkowe zamknięcia drogi zgodnie z zatwierdzonym Projektem Organizacji Ruchu. Na zamkniętym odcinku będzie mógł się odbywać tylko ruch lokalny (dojazd/ wyjazd z posesji) w ograniczonym zakresie uzależnionym od etapu.

Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

Zaproszenie na XVIII sesję Rady Powiatu Przeworskiego VI kadencji

13.11.2020 r.

W dniu 17 listopada 2020 roku (wtorek) o godz. 14:00 odbędzie się XVIII sesja Rady Powiatu Przeworskiego VI kadencji w formie zdalnej.

PORZĄDEK OBRAD:

12.11.2020 r.
Narodowe Święto Niepodległości ..

Narodowe Święto Niepodległości w Przeworsku w 102. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę rozpoczęto Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w Bazylice pw. Ducha Świętego pod przewodnictwem ks. Prałata Tadeusza Gramatyki w której uczestniczył Starosta Przeworski Bogusław Urban oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Przeworskiego Agnieszka Bukowa – Jedynak i Wiceprzewodniczący Paweł Tworek.