Kolejne kroki w walce z koronawirusem

02.04.2020 r.
Kolejne kroki w walce z koronawirusem

Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł. Oprócz tego zmieniamy zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych i zawieszamy działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży. Co jeszcze się zmienia?

KOMUNIKAT STAROSTY PRZEWORSKIEGO z dnia 12 marca 2020 r.

13.03.2020 r.
KOMUNIKAT STAROSTY PRZEWORSKIEGO z dnia 12 marca 2020 r.

W związku z wystąpieniem zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa – Starostwo Powiatowe w Przeworsku oraz jednostki organizacyjne  NIE BĘDĄ PRZYJMOWAŁY PETENTÓW począwszy od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania.

1)      zaleca się załatwianie spraw za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, przesyłając dokumenty pocztą tradycyjną, pocztą elektroniczną, z wykorzystaniem platformy ePUAP,

2)      starostwo zapewnia obsługę stron tylko pod następującymi numerami telefonów:

Nieodpłatna pomoc prawna oraz nieodpłatne poradnictwo obywatelskie udzielane za pomocą środków komunikacji na odległość

13.03.2020 r.

UWAGA!!!
W związku z przeciwdziałaniem zagrożeniom związanym z COVID-19, o których mowa w art. 1 i 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z  zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020 r. poz. 374), informujemy, iż  w  związku z koniecznością podjęcia działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa wykonawcom i osobom korzystającym z usług określonych w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (tj. Dz.U. z 2019 r. poz. 294 ze zm.).

od 17.03.2020 roku do odwołania
Nieodpłatna pomoc prawna oraz nieodpłatne poradnictwo obywatelskie są  udzielane za pomocą środków komunikacji na odległość wyłącznie przez  telefon (praca zdalna)