Finał III Wojewódzkiego Konkursu o Patronce Szkoły Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi w Maćkówce

09.06.2022 r.
Finał III Wojewódzkiego Konkursu o Patronce Szko..

8 czerwca br. w Szkole Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi w Maćkówce odbył się Finał III Wojewódzkiego Konkursu o Patronce Szkoły pod Patronatem Honorowym Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej, Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Starosty Przeworskiego Bogusława Urbana, Wójta Gminy Zarzecze.

Spotkanie z Kołami Gospodyń Wiejskich w sprawie organizacji Powiatowego Święta Chleba

08.06.2022 r.
Spotkanie z Kołami Gospodyń Wiejskich w sprawie ..

Trwają przygotowania do XV Powiatowego Święta Chleba, które odbędzie się tradycyjnie w pierwszą niedzielę sierpnia.

8 czerwca br. odbyło się spotkanie z Kołami Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu przeworskiego z udziałem Wicestarosty Jacka Kierepki, Naczelnika Wydziału Oświaty, Kultury i Ochrony Zdrowia Joanny Mordarskiej i Przewodniczącej Powiatowej Rady KGW Zofii Kalamarz, na którym omówione zostały sprawy organizacyjne.

Program Osłonowy „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” - Edycja 2022r.

07.06.2022 r.
Program Osłonowy „Wspieranie Jednostek Samorzą..

działaMY! to kolejny projekt, który będzie realizowany przez Powiat Przeworski w ramach otrzymanego dofinansowania w kwocie 49 860,00 z Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” -  Edycja 2022 r.

XX - jubileuszowa edycja konkursu "Mistrz Matematyki Powiatu Przeworskiego 2022"

07.06.2022 r.
XX - jubileuszowa edycja konkursu "Mistrz Mat..

7 czerwca br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przeworsku wręczono nagrody laureatom konkursu pn. "Mistrz Matematyki Powiatu Przeworskiego 2022" dla uczniów szkół podstawowych.

Dzień Samorządu Terytorialnego w Tryńczy

06.06.2022 r.
Dzień Samorządu Terytorialnego w Tryńczy..

6 czerwca br. w Tryńczy uroczyście obchodzono Dzień Samorządu Terytorialnego.
Powiat Przeworski reprezentował Wicestarosta Jacek Kierepka oraz Radny Rady Powiatu Przeworskiego Krzysztof Bartuś.