XIV Podkarpacki Festiwal Zespołów Tańca Ludowego "GACOK"

03.06.2024 r.
XIV Podkarpacki Festiwal Zespołów Tańca Ludoweg..

2 czerwca br. w Gaci odbył się XIV Podkarpacki Festiwal Zespołów Tańca Ludowego "GACOK". Przegląd ten ma charakter konkursu i jest jedynym na terenie wschodniej części województwa Podkarpackiego.

Powiat Przeworski reprezentował Członek Zarządu Powiatu Przeworskiego Tomasz Huc.

II Przegląd Dziecięcych Zespołów Tanecznych "Majdaneczek"

03.06.2024 r.
II Przegląd Dziecięcych Zespołów Tanecznych &q..

1 czerwca na Amfiteatrze na Gackiej Górce odbył się II Przegląd Dziecięcych Zespołów Tanecznych "Majdaneczek" połączony z Gminnym Dniem Dziecka pod honorowym patronatem Wójta Gminy Gać Łukasza Pieniążka.

Powiat Przeworski reprezentował Tomasz Huc - Członek Zarządu Powiatu Przeworskiego.

Dzień Dziecka z Pogórzaninem

03.06.2024 r.
Dzień Dziecka z Pogórzaninem..

Zobaczcie, jak świętowaliśmy Dzień Dziecka z Przeworską Kolejką Wąskotorową Pogórzanin!

Nasza podróż rozpoczęła się na Dworcu Przeworsk Wąski, gdzie dzieci i ich rodziny wyruszyły w niezapomnianą przejażdżkę wąskotorówką. Na Stacji Kańczuga czekała na wszystkich darmowa strefa rozrywki pełna atrakcji!

Dzień Dziecka

01.06.2024 r.

Dzień Dziecka

Pierwsze posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Podkarpackiego w nowej kadencji

31.05.2024 r.
Pierwsze posiedzenie Konwentu Powiatów Województ..

29 maja br. w Łańcucie odbyło się pierwsze posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Podkarpackiego kadencji 2024 - 2029. Powiat Przeworski reprezentował Starosta Dariusz Łapa.

Dokonano wyboru nowego Przewodniczącego Konwentu, którym został Starosta Dębicki Piotr Chęciek. Wiceprzewodniczącymi zostali Starosta Przemyski Bożena Ryczan oraz Starosta Strzyżowski Robert Godek. Przyjęto również Regulamin Konwentu oraz wskazano główne kierunki jego prac.