Koncert mistrzyni unikalnego śpiewu

10.12.2019 r.
Koncert mistrzyni unikalnego śpiewu

7 grudnia br. w Wiejskim Domu Kultury w Studzianie odbył się koncert podsumowujący projekt „Władysława Rosół – mistrzyni unikalnego śpiewu”, realizowany przez Centrum Kulturalne w Przemyślu.

XXV Jubileuszowy Międzynarodowy Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej

XXV Jubileuszowy Międzynarodowy Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej

W dniach od 6 do 8 grudnia 2019r  na halach sportowych GOSiR Zarzecze oraz MOSiR Przeworsk odbył się XXV Jubileuszowy Międzynarodowy Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej. W zawodach wzięło udział 12 drużyn dziewcząt w kategorii Młodziczka: ULKS Koliber Zarzecze, MKS Lublin, KMKS Kraśnik, SPR Olkusz, Handball Posada Górna, ZS Sportowych Rzeszów, Kadra Podkarpacka, Kadra Małopolska, Weres Lubeń Wielki- Ukraina, Juventa Michalove,  Juventa Michalovce II - Słowacja, Handball Club Bardejov- Słowacja. W kategorii Młodzik wzięło udział 5 drużyn chłópców: ZS im. Wincentego Witosa w Zarzeczu, Kadra Podkarpacka, UKS Orlik Mielec, RK Mladost Resen, RK Mladost Resen II- Macedonia.

Nowa płyta "Kolędy i Pastorałki na nowo"

09.12.2019 r.

Przeworskie Towarzystwo Muzyczne, Niepubliczna Szkoła Muzyczna II stopnia w Przeworsku, Starostwo Powiatowe w Przeworsku informują o wydaniu nowej płyty "Kolędy i Pastorałki na nowo".

Zapraszamy do obejrzenia kolędy "Tryumfy Króla Niebieskiego" promującej płytę.

„Idą Trzej Królowie…”

„Idą Trzej Królowie…”

8 grudnia br. Wicestarosta Przeworski Jerzy Mazur wziął udział we wręczeniu nagród i otwarciu wystawy pokonkursowej VII edycji konkursu plastycznego na kartkę świąteczną „Idą Trzej Królowie”. Wystawę w Galerii „Magnez”, na którą składa się ponad 300 prac plastycznych zgłoszonych do konkursu, można oglądać do 5 stycznia 2020 r. Konkurs odbywał się pod patronatem Starosty Powiatu Przeworskiego.

Mikołajkowy Turniej Szachowy Mistrzostwa Powiatu Przeworskiego

Mikołajkowy Turniej Szachowy Mistrzostwa Powiatu Przeworskiego

7 grudnia br. odbył się Mikołajkowy Turniej Szachowy Mistrzostwa Powiatu Przeworskiego, którego organizatorami byli: Starostwo Powiatowe w Przeworsku i Klub Szachowy Gambit Przeworsk.

Rozegrane zostały dwa turnieje: Turniej OPEN i Turniej DZIECI, w których łącznie udział wzięło 69 zawodników. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, czas gry 15 minut na zawodnika. Sędzią głównym był FA Krzysztof Skiba.