Jubileusz 35-lecia Orkiestry Dętej z Tryńczy i 5-lecia Grupy Mażoretek „Finezja”

07.10.2019 r.

6 października br. Starosta Przeworski Bogusław Urban uczestniczył w uroczystym koncercie z okazji Jubileuszu 35-lecia Orkiestry Dętej i 5-lecia Grupy Mażoretek „Finezja”, który odbył się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Tryńczy.

Obchody 75-lecia Zespołu Szkół w Kańczudze

07.10.2019 r.
Obchody 75-lecia Zespołu Szkół w Kańczudze

5 października br. Zespół Szkół w Kańczudze świętował Jubileusz 75-lecia istnienia. Z ramienia Powiatu Przeworskiego w uroczystości udział wzięli: Starosta Przeworski Bogusław Urban, Wicestarosta Jerzy Mazur, Członek Zarządu Wiesław Bukowski, Radni – absolwenci szkoły – Marcin Fujarowicz i Janusz Owsiak.

Podsumowanie projektu pt. „Tradycyjne wesele regionu przeworskiego – obrzędy, zwyczaje, wierzenia i potrawy”, realizowanego w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Plan operacyjny na lata 2018 – 2019

04.10.2019 r.

3 października br. w Starostwie Powiatowym w Przeworsku odbyło się uroczyste podsumowanie projektu pod nazwą „Tradycyjne wesele regionu przeworskiego – obrzędy, zwyczaje, wierzenia i potrawy”. Projekt realizowany był w partnerstwie z Zespołem Szkół Zawodowych w Przeworsku, I Liceum Ogólnokształcącym w Przeworsku, Zespołem Szkół w Zarzeczu,  Zespołem Szkół w Kańczudze, Zespołem Szkół w Sieniawie oraz Muzeum w Przeworsku Zespole Pałacowo-Parkowym, a także z paniami zrzeszonymi w lokalnych Kołach Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu przeworskiego. Celem projektu była promocja tradycji weselnej, obrzędów, zwyczajów, wierzeń i potraw związanych z wielopokoleniową tradycją  organizowania wesel na terenie powiatu przeworskiego.

Szkolenie dla Kół Gospodyń Wiejskich

30.09.2019 r.
Szkolenie dla Kół Gospodyń Wiejskich

30 września br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przeworsku odbyło się szkolenie dla Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu przeworskiego, którego organizatorem był Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Przeworsku Tomasz Kojder. W spotkaniu uczestniczył Starosta Przeworski Bogusław Urban.

Jubileusz 115-lecia Przeworskiej Kolei Dojazdowej „Pogórzanin”

30.09.2019 r.
Jubileusz 115-lecia Przeworskiej Kolei Dojazdowej „Pogórzanin”

Przeworska Kolej Dojazdowa „Pogórzanin” w tym roku obchodzi 115 rocznicę powstania. 29 września br. z tej okazji została zorganizowana jubileuszowa uroczystość.