Wieczór Kolęd w Zespole Szkół w Zarzeczu

09.01.2020 r.
Wieczór Kolęd w Zespole Szkół w Zarzeczu

8 stycznia br. w Zespole Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu miał miejsce uroczysty Wieczór Kolęd, w którym uczestniczył Starosta Przeworski Bogusław Urban.

Podpisano umowę partnerską dotyczącą projektu pn.: Rewitalizacja Kolei Dojazdowej Przeworsk Wąskotorowy – Dynów

08.01.2020 r.

8 stycznia br. podpisano umowę partnerską dotyczącą projektu pn.: Rewitalizacja Kolei Dojazdowej Przeworsk Wąskotorowy – Dynów (projekt wpisany jest do wykazu projektów zidentyfikowanych przez IZ  RPO WP 2014-2020 w ramach trybu pozakonkursowego).

Koncert „Kolędy i Pastorałki na Nowo”

08.01.2020 r.
Koncert „Kolędy i Pastorałki na Nowo”

W niedzielę, 5 stycznia br. w Bazylice pw. Ducha Świętego w Przeworsku odbył się wyjątkowy koncert promujący płytę „Kolędy i Pastorałki na Nowo”. Wydarzenie objął Honorowym Patronatem Starosta Przeworski Bogusław Urban. Styczniowe koncerty w Bazylice stały się przedsięwzięciem cyklicznym. Wydarzeniem, które jest inspiracją do oryginalnych interpretacji kolęd, w aranżacji na duże instrumentarium, w wykonaniu uczniów i nauczycieli Niepublicznej Szkoły Muzycznej II stopnia w Przeworsku.

Spotkanie opłatkowe dla Seniorów w Tryńczy

07.01.2020 r.
Spotkanie opłatkowe dla Seniorów w Tryńczy

4 stycznia br. Starosta Przeworski Bogusław Urban uczestniczył w spotkaniu opłatkowym dla Seniorów pod hasłem „Dobrze, że jesteście, by jak opłatkiem dzielić się miłością”. Spotkanie zorganizowano w hali sportowo-widowiskowej w Tryńczy.

Finał V Powiatowego Konkursu Ekologicznego „Eko – szopka”

02.01.2020 r.
Finał V Powiatowego Konkursu Ekologicznego „Eko – szopka”

20 grudnia 2019 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Świętoniowej odbył się Finał V Powiatowego Konkursu Ekologicznego „Eko – szopka”. Organizatorami konkursu była Gmina Przeworsk, Szkoła Podstawowa w Świętoniowej i Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej. Konkurs patronatem objął Starosta Przeworski, Nadleśnictwo Kańczuga i Gazeta Jarosławska.