26.04.2022 r.
XIX Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodnicz..

23 kwietnia br. w hali sportowej w Adamówce oraz w Majdanie Sieniawskim odbył się XIX Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Zarządu Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa w Krośnie pod Honorowym Patronatem Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

XVII Ogólnopolska i XXVIII Podkarpacka Parada Straży Wielkanocnych „TURKI 2022” w Tryńczy

25.04.2022 r.
XVII Ogólnopolska i XXVIII Podkarpacka Parada Str..

24 kwietnia br. w Tryńczy odbyła się XVII Ogólnopolska i XXVIII Podkarpacka Parada Straży Wielkanocnych „TURKI 2022” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Powiat Przeworski podczas tego wydarzenia reprezentowali: Starosta Przeworski Bogusław Urban i Wicestarosta Jacek Kierepka.

Konferencja Naukowa „Kultura i Tradycja na Camino de Santiago”

25.04.2022 r.
Konferencja Naukowa „Kultura i Tradycja na Camin..

22 kwietnia br. w Sali Balowej Pałacu Lubomirskich odbyła się Konferencja Naukowa pt. „Kultura i Tradycja na Camino de Santiago”, której organizatorami byli: Muzeum w Przeworsku Zespół Pałacowo-Parkowy oraz Parlament Jakubowy.

Uroczyste otwarcie Domku Ogrodnika

22.04.2022 r.
Uroczyste otwarcie Domku Ogrodnika..

22 kwietnia br. uroczyście otwarto wyremontowany „Domek Ogrodnika” przy Muzeum w Przeworsku Zespole Pałacowo-Parkowym. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Proboszcz Parafii pw. Ducha św. w Przeworsku ks. prał. Tadeusz Gramatyka, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Anna Huk, Starosta Przeworski Bogusław Urban, Przewodnicząca Rady Powiatu Przeworskiego Agnieszka Bukowa-Jedynak, Dyrektor Muzeum w Przeworsku dr Łukasz Mróz. Poświęcenia obiektu dokonał Metropolita Przemyski abp Adam Szal.

Życzenia Wielkanocne 2022

14.04.2022 r.