Rozpoczęto rok szkolny 2022/2023

01.09.2022 r.
Rozpoczęto rok szkolny 2022/2023..

1 września br. w szkołach ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Przeworski, uroczyście rozpoczęto rok szkolny 2022/2023.
We Mszy św. w Bazylice pw. Ducha Świętego w Przeworsku uczestniczyła społeczność szkolna Zespołu Szkół Zawodowych im. Króla Jana III Sobieskiego oraz 1 Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły.

Powierzenie pełnienia obowiązków Dyrektora ZS w Sieniawie

31.08.2022 r.
Powierzenie pełnienia obowiązków Dyrektora ZS w..

Od 1 września 2022 r. Pan Dariusz Krupa będzie pełnił obowiązki Dyrektora Zespołu Szkół w Sieniawie. Zarząd Powiatu Przeworskiego w drodze uchwały powierzył mu pełnienie tych obowiązków na okres 1 roku szkolnego. Akt powierzenia wręczył Starosta Przeworski Bogusław Urban, składając gratulacje oraz życzenia  satysfakcji z pracy zawodowej i powodzenia w zarządzaniu placówką.

Integracyjny przejazd „Pogórzaninem” nad Zalew do Łopuszki Małej

31.08.2022 r.
Integracyjny przejazd „Pogórzaninem” nad Zale..

W ramach „Powiatowego Programu Działań na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Powiecie Przeworskim na lata 2022-2025”, którego celem jest  aktywizacja społeczno-zawodowa i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych w celu poprawy jakości ich życia, zorganizowano przejazd Przeworską Kolejką Wąskotorową na trasie Przeworsk-Łopuszka Wielka-Przeworsk.

Zaproszenie na XXXVII sesję Rady Powiatu Przeworskiego VI kadencji (sesja nadzwyczajna)

30.08.2022 r.

herb

W dniu 1 września 2022 roku  (tj. czwartek) o godz. 12:00 odbędzie się sesja nadzwyczajna Rady Powiatu Przeworskiego VI kadencji (XXXVII sesja)

Dożynki Gminne w Majdanie Sieniawskim

29.08.2022 r.
Dożynki Gminne w Majdanie Sieniawskim..

27 sierpnia br. w Majdanie Sieniawskim odbyły się Dożynki Gminne. W uroczystości, na zaproszenie Wójta Gminy Adamówka Edwarda Jarmuziewicza i Przewodniczącego Rady Gminy Jana Kycia, udział wzięli Starosta Przeworski Bogusław Urban i Wicestarosta Jacek Kierepka.