Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID - 19

07.09.2020 r.
Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej..

4 września br. Starosta Przeworski Bogusław Urban wspólnie z Dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Przeworsku Katarzyną Kowal przekazał rodzinom zastępczym z terenu Powiatu Przeworskiego i Placówkom Opiekuńczo – Wychowawczym prowadzonym przez Fundację „Wzrastanie” w Łopuszce Małej, środki ochrony osobistej i środki dezynfekujące. Ponadto placówkom opiekuńczo - wychowawczym zostały przekazane środki ochrony do urządzenia w placówkach miejsc izolacji / kwarantanny w przypadku zagrożenia wirusem COVID-19.

Informacja Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg

04.09.2020 r.
Informacja Wydziału Komunikacji, Transportu i Dr..

Starosta Przeworski informuje, że od dnia 7 września 2020 r. wizyta w Wydziale Komunikacji Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Przeworsku (rejestracja pojazdów) będzie możliwa po uprzednim zarezerwowaniu terminu przez stronę internetową powiatu przeworskiego

Dostępne są również inne formy złożenia dokumentacji pojazdu:

- internet (e-PUAP),

- pobranie biletu od pracownika wydziału komunikacji,

- złożenie dokumentacji pojazdu w biurze podawczym,

- wysłanie dokumentacji tradycyjną pocztą.

Podsumowanie działań przeciwpowodziowych

31.08.2020 r.
Podsumowanie działań przeciwpowodziowych..

28 sierpnia br. w Tryńczy odbyło się podsumowanie działań przeciwpowodziowych przeprowadzonych na terenie całego powiatu przeworskiego, gdzie przedstawiono prezentację wykonanych działań w walce z żywiołem.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. Anna Schmidt – Rodziewicz – Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Poseł na Sejm RP, Bogusław Urban – Starosta Przeworski, Ryszard Jędruch – Wójt Gminy Tryńcza, st. bryg. Daniel Dryniak - Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, st. kpt. Marcin Lachnik - Komendant Powiatowy PSP w Przeworsku oraz przedstawiciele OSP.

Konwent Wójtów i Burmistrzów w Adamówce

31.08.2020 r.
Konwent Wójtów i Burmistrzów w Adamówce..

26 sierpnia br. w Urzędzie Gminy w Adamówce odbyło się posiedzenie Konwentu Wójtów i Burmistrzów Powiatu Przeworskiego, którego organizatorami byli - Starosta Przeworski Bogusław Urban i Wójt Gminy Adamówka Edward Jarmuziewicz. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele samorządów gminnych z terenu powiatu przeworskiego oraz zaproszeni goście.

Nekrolog

24.08.2020 r.