Program Trasy Mobilnego Punktu Szczepień - 9 września w Tryńczy i Zarzeczu

08.09.2021 r.
Program Trasy Mobilnego Punktu Szczepień - 9 wrze..

Inicjatorem akcji jest wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, partnerami są lokalne samorządy oraz AUTOSAN sp. z o.o.

Szczepienia są wykonywane przez zespół medyczny z firmy Lux Med w Rzeszowie Mobilny Punkt Szczepień stanie w miejscach, które są łatwo dostępne oraz dają możliwość dotarcia do jak największej grupy osób. Chętni będą mogli skorzystać z preparatów dwóch firm: Pfizer oraz Johnson&Johnson. Szczepienia odbywać się będą w specjalnie dostosowanym do tego celu autobusie. Jeśli do punktu szczepień zgłosi się osoba nieletnia wraz z rodzicem lub opiekunem, deklarująca chęć zaszczepienia się przeciw Covid-19, to dzięki dostępności szczepionki firmy Pfizer, będzie taka możliwość.

Wyprawki szkolne dla wychowanków Domów dla Dzieci z Łopuszki Małej i Przeworska

06.09.2021 r.
Wyprawki szkolne dla wychowanków Domów dla Dziec..

3 września br. Radni Powiatu Przeworskiego i Zarząd Powiatu Przeworskiego przygotowali wyprawki szkolne w ramach rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022 dla wychowanków Domów dla Dzieci z Łopuszki Małej i Przeworska prowadzonych przez Fundację „Wzrastanie” im. św. Jana Pawła II. W imieniu ofiarodawców paczki przekazali Wicestarosta Jacek Kierepka i Członek Zarządu Powiatu Mieczysław Żuk.

Kwalifikacja wojskowa 2021 w powiecie przeworskim rozpoczęta

06.09.2021 r.
Kwalifikacja wojskowa 2021 w powiecie przeworskim ..

6 września br. w powiecie rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa 2021. Obowiązek przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej wynika z ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej (DZ. U. z 2021 r. poz. 372) oraz  Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej z dnia 7 stycznia 2021 r. w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2021 r.

Kondolencje

03.09.2021 r.

Jan Sznajder

DOŻYNKI - Święto Plonów i Żniwiarzy

02.09.2021 r.
DOŻYNKI - Święto Plonów i Żniwiarzy..

Żniwa są ukoronowaniem całorocznej pracy rolnika, toteż po tym najgorszym okresie robót polowych następuje czas radości i zabawy. W świadomości ludzi tkwi głęboko zakorzenione przekonanie, że plony zawdzięcza się nie tylko własnej pracy, ale i błogosławieństwu Bożemu, które tej pracy towarzyszyło.