20.01.2024 r.
Uroczystości pogrzebowe Księcia Ordynata Andrzej..

W 70. rocznicę śmierci szczątki ostatniego Ordynata Przeworskiego zostały sprowadzone do Polski. To historyczna chwila dla mieszkańców miasta Przeworska, powiatu przeworskiego i całego regionu.
20 stycznia br. uroczystości pogrzebu państwowego Księcia Andrzeja Lubomirskiego rozpoczęły się nabożeństwem w Kaplicy Domowej Pałacu Lubomirskich w Przeworsku, skąd kondukt pogrzebowy udał się do Bazyliki Kolegiackiej pw. Ducha Świętego w Przeworsku, gdzie w samo południe odprawiona została Msza Święta pod przewodnictwem JE abpa Józefa Michalika.

19.01.2024 r.
Uroczystości pogrzebowe Księcia Ordynata Andrzej..

W piątek 19 stycznia br. wspólnie oddaliśmy hołd wybitnej postaci, a w sobotę kontynuujemy te wzruszające chwile podczas dalszych uroczystości pogrzebowych.

18.01.2024 r.
Uroczystości pogrzebowe Księcia Ordynata Andrzej..

20 stycznia 2024 r. (sobota)
Kaplica Domowa Pałacu Lubomirskich w Przeworsku

11:00 - egzekwie za zmarłego przy trumnie
11:30 - kondukt żałobny z Kaplicy Domowej Pałacu Lubomirskich do Bazyliki Kolegiackiej pw. Ducha Świętego w Przeworsku
Bazylika Kolegiacka pw. Ducha Świętego w Przeworsku
12:00 - Msza św. pod przewodnictwem JE abp. Józefa Michalika
13:30 - uroczystości pogrzebowe w Kaplicy Bożego Grobu i złożenie trumny w Krypcie Rodowej Lubomirskich; odsłonięcie tablic epitafijnych Henryka Lubomirskiego i Andrzeja Lubomirskiego

Spotkanie wigilijno - noworoczne w Tryńczy

16.01.2024 r.
Spotkanie wigilijno - noworoczne w Tryńczy..

13 stycznia br. w Tryńczy rozbrzmiewała radość i ciepło podczas wyjątkowego spotkania wigilijno-noworocznego, skierowanego do osób starszych i samotnych. Hasło tego pięknego wydarzenia brzmiało: „Dobrze, że jesteście, by jak opłatkiem dzielić się miłością”, co idealnie oddawało atmosferę spotkania.

Zaproszenie na LVIII sesję Rady Powiatu Przeworskiego VI Kadencji

15.01.2024 r.

herb

W dniu 30 stycznia 2024 roku (tj. wtorek) o godz. 13:00 odbędzie się LVIII sesja Rady Powiatu Przeworskiego VI kadencji.

PORZĄDEK OBRAD: