Odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Leonowi Trybalskiemu

22.06.2021 r.
Odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej L..

20 czerwca 2021 r. w Muzeum Pożarnictwa w Przeworsku miała miejsce uroczystość, podczas której została odsłonięta tablica pamiątkowa poświęcona Leonowi Trybalskiemu w 110. rocznicę Jego urodzin. Leon Trybalski był kolekcjonerem, twórcą oraz pierwszym kustoszem Muzeum Pożarnictwa w Przeworsku, znanym i zasłużonym przeworszczaninem, który przez całe swoje życie, działając zawodowo i społecznie przyczynił się do powstania wielu inicjatyw na terenie miasta Przeworska.

Sportowy Piknik Rodzinny w Zarzeczu

22.06.2021 r.
Sportowy Piknik Rodzinny w Zarzeczu..

19 czerwca br. Starosta Przeworski Bogusław Urban wraz z Członkami Zarządu Powiatu Przeworskiego Mieczysławem Żukiem, Wiesławem Bukowskim i Łukaszem Laską uczestniczyli w Sportowym Pikniku Rodzinnym w Zarzeczu. W pikniku udział wzięły rodziny młodych sportowców.

Sesja absolutoryjna

Sesja absolutoryjna..

18 czerwca 2021 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyła się XXIII sesja Rady Powiatu Przeworskiego VI kadencji. Najważniejszymi punktami w porządku obrad było podjęcie uchwał w sprawie udzielenia wotum zaufania oraz zatwierdzenia sprawozdania finansowego i udzielenia absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2020 rok. Po przedstawieniu pozytywnej opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej przez Komisję Rewizyjną, Radni jednogłośnie podjęli uchwałę za udzieleniem absolutorium Zarządowi z tytułu wykonania budżetu za 2020 r.

Wręczenie nagród laureatom XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”

18.06.2021 r.
Wręczenie nagród laureatom XI Ogólnopolskiego K..

17 czerwca br. w Starostwie Powiatowym w Przeworsku wręczono nagrody laureatom XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”, organizowanego przez Placówkę Terenową KRUS w Przeworsku na czele z Panią Kierownik Anną Świderską –Ciupa pod Patronatem Honorowym Starosty Przeworskiego Bogusława Urbana.

Rozpoczęcie budowy kolejnego etapu obwodnicy Przeworska

18.06.2021 r.
Rozpoczęcie budowy kolejnego etapu obwodnicy Prze..

17 czerwca br. Starosta Przeworski Bogusław Urban uczestniczył w uroczystości symbolicznego wbicia łopaty na inwestycję pn. Budowa/przebudowa drogi wojewódzkiej Nr 835 relacji Lublin-Przeworsk-Grabownica Starzeńska.