Film "Ziemia Przeworska"

27.08.2019 r.

Zapraszamy do obejrzenia filmu promocyjnego pt. "Ziemia przeworska", ukazującego atrakcyjność kulturową i turystyczną oraz walory przyrodnicze powiatu przeworskiego, którego autorem i reżyserem jest dziennikarz Jan Miszczak.

Zaproszenie na VIII sesję Rady Powiatu Przeworskiego VI kadencji

26.08.2019 r.

W dniu 28 sierpnia 2019 roku  (środa) o godz. 14:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przeworsku ul. Jagiellońska 10 odbędzie się VIII sesja Rady Powiatu Przeworskiego VI kadencji.

Gminne Święto Plonów w Zarzeczu

Gminne Święto Plonów w Zarzeczu

25 sierpnia br. w Zarzeczu obchodzono Gminne Święto Plonów. W uroczystości uczestniczyli m.in. Starosta Przeworski Bogusław Urban, Przewodniczący Rady Powiatu Przeworskiego Tadeusz Kiełbowicz i Wiceprzewodniczący Paweł Tworek.

Miejsko-Gminne Dożynki w Rączynie

Miejsko-Gminne Dożynki w Rączynie

25 sierpnia br. Starosta Przeworski Bogusław Urban uczestniczył w Miejsko-Gminnych Dożynkach w Rączynie. Rozpoczęły się one zbiórką zaproszonych gości przed budynkiem Domu Strażaka w Rączynie i przemarszem przy akompaniamencie Orkiestry Dętej OSP w Kańczudze do kościoła pw. Nawiedzenia NMP, gdzie odprawiono Mszę Świętą dziękczynną za zebrane plony.

Finał Tornistra Pełnego Uśmiechów

Finał Tornistra Pełnego Uśmiechów

25 sierpnia br. na stadionie sportowym w miejscowości Giedlarowa (Gmina Leżajsk) odbył się finał ogólnopolskiej akcji „Tornister Pełen Uśmiechów”. To już 11. edycja tego programu, poświęconego wsparciu dzieci z potrzebujących rodzin u progu nowego roku szkolnego. Wśród zaproszonych gości był Starosta Przeworski Bogusław Urban.