Konferencja pt. „Edukacja wobec wyzwań cyfrowego świata”

24.10.2019 r.
Konferencja pt. „Edukacja wobec wyzwań cyfrowego świata”

23 października br. w sali audiowizualnej Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej w Przemyślu odbyła się konferencja pt. „Edukacja wobec wyzwań cyfrowego świata” poświęcona zagadnieniom wykorzystywania nowych technologii w edukacji oraz nowoczesnych e-usług wdrożonych w ramach realizowanego projektu „Podkarpackie e-biblioteki pedagogiczne”. Jej organizatorem była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu wraz z filiami w Przeworsku, Jarosławiu i Lubaczowie.

Zaproszenie na IX sesję Rady Powiatu Przeworskiego VI kadencji

23.10.2019 r.

W dniu 28 października 2019 roku (poniedziałek ) o godz. 1400 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przeworsku ul. Jagiellońska 10 odbędzie się IX sesja Rady Powiatu Przeworskiego VI kadencji.

PORZĄDEK OBRAD:

Dzień Seniora

18.10.2019 r.
Dzień Seniora

17 października br. Starosta Przeworski Bogusław Urban gościł na Dniu Seniora, którego organizatorem był Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Kańczudze. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem Hymnu Państwowego.

Dzień Edukacji Narodowej w Powiecie Przeworskim

16.10.2019 r.
Dzień Edukacji Narodowej w Powiecie Przeworskim

14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej, znany jako Dzień Nauczyciela. To święto to doskonała okazja, aby podziękować nauczycielom za ich trud i pracę. Na uroczystych spotkaniach z tej okazji w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Władysława Jagiełły i w Zespole Szkół Zawodowych im. Króla Jana III Sobieskiego w Przeworsku uczestniczył Starosta Przeworski Bogusław Urban, a w Zespole Szkół w Sieniawie i w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Przeworsku Wicestarosta Jerzy Mazur.

Zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Zarzecze Tomasza Burego oraz Starosty Przeworskiego Bogusława Urbana dla Strażników Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Przeworskiego

15.10.2019 r.

6.10.2019 r. odbyły się spławikowe zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Zarzecze oraz Starosty Przeworskiego. Udział wzięło 27 zawodników z Dynowa, Przeworska, Rzeszowa, Pruchnika oraz okolicznych miejscowości. Puchary wręczali Wójt Gminy Zarzecze Tomasz Bury oraz Prezes Zarządu Okręgu Jan Bieniasz.