Informacja o utrudnieniach w ruchu

24.04.2020 r.
Informacja o utrudnieniach w ruchu

Informujemy, że od dnia 23 kwietnia br. rozpoczęto prace związane z przebudową skrzyżowania w miejscowości Żurawiczki w ciągach dróg powiatowych:

• nr 1 603R Maćkówka –Żurawiczki,
  • nr 1 604R Żurawiczki – Zarzecze,
  • nr 1 605R Urzejowice – Krzeczowice – Siennów

W związku z tym ruch kołowy na poszczególnych drogach został skierowany  na objazdy.

Planowany termin zakończenia tych robót to 30 kwietnia.

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych za pomocą elektronicznego systemu naboru Vulcan

21.04.2020 r.

W tym roku nabór do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych, których organem prowadzącym jest Powiat Przeworski: Zespołu Szkół Zawodowych im. Króla Jana III Sobieskiego w Przeworsku, I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku, Zespołu Szkół w Sieniawie, będzie prowadzony za pośrednictwem elektronicznego systemu naboru VULCAN.

I LO w Przeworsku z tytułem Złotej Europejskiej Szkoły Praworządności RP

20.04.2020 r.
I LO w Przeworsku z tytułem Złotej Europejskiej Szkoły Praworządności RP

Wysoka Kapituła IX Ogólnopolskiego Rankingu Olimpijskiego Stowarzyszenia Edukacyjno-Oświatowego COPTIOSH w Białymstoku przyznała I Liceum Ogólnokształcącemu im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku tytuł Złotej Europejskiej Szkoły Praworządności RP 2020 roku, jako placówce, w której edukacja społeczna, europejska, prawna, z dziedziny praw człowieka i historyczna stoi na wysokim poziomie.

Inwestycje w powiecie przeworskim dofinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych

17.04.2020 r.
Inwestycje w powiecie przeworskim dofinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych

Prezes Rady Ministrów zatwierdził listy zadań do dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w ramach naboru wniosków na 2020 rok. Powiat Przeworski uzyskał rządowe wsparcie w kwocie blisko 11 mln zł.

UWAGA utrudnienia w ruchu!

17.04.2020 r.
UWAGA utrudnienia w ruchu!

Remont mostu - ul. Żurawia w Przeworsku

Przejazd jest możliwy połową jezdni.

Powiatowy Zarząd Dróg informuje o trwających pracach remontowych w obrębie mostu na rzece Mleczka, lokalizacja ul. Żurawia, Przeworsk. W roku ubiegłym na obiekcie interweniowano trzykrotnie, przywracając przejezdność i naprawiając uszkodzenia drewnianej nawierzchni mostu spowodowane intensywnym ruchem pojazdów rolniczych.