I Międzynarodowy Festiwal Pieśni Legionowej

17.09.2021 r.
I Międzynarodowy Festiwal Pieśni Legionowej..

Zapraszamy Państwa do obejrzenia relacji "na żywo" z odbywającego sie w dniach 17-19 września 2021 r. I Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Legionowej.

UWAGA!

Z powodu złych warunków atmosferycznych planowany na 18 września br. o godz. 17:00 Rodzinny Piknik Historyczny w Zespole Pałacowo - Parkowym został odwołany.

Szczegóły transmisji poniżej.

Remont dróg powiatowych m.in. w Gminie Zarzecze w ramach likwidacji przełomów wiosennych

14.09.2021 r.
Remont dróg powiatowych m.in. w Gminie Zarzecze w..

1. Remont drogi powiatowej Nr 1 604 R Żurawiczki - Zarzecze w km 1+684 - 2+978 – zakres rzeczowy robót:
- Oczyszczenie mechaniczne nawierzchni drogowych bitumicznych
- Skropienie emulsją asfaltową nawierzchni drogowych bitumicznych
- Wyrównanie istniejącej nawierzchni mieszanką mineralno-bitumiczną, asfaltową

Jubileusz z okazji 30 - lecia działalności Fundacji Pomocy Młodzieży im.św. Jana Pawła II „Wzrastanie”

13.09.2021 r.
Jubileusz z okazji 30 - lecia działalności Funda..

11 września br. Starosta Przeworski Bogusław Urban uczestniczył w uroczystości Jubileuszowej z okazji 30 - lecia działalności Fundacji Pomocy Młodzieży im.św.Jana Pawła II Wzrastanie. Z okazji obchodów Jubileuszu odbyła się uroczysta Msza Św. której przewodniczył metropolita przemyski ks. abp. Adam Szal.

Podczas obchodów, poświęcona została nowa placówka, Dom Miłosierdzia im. św. Jana Pawła II, oraz została odsłonięta tablica upamiętniająca zmarłego księdza Franciszka Rząsę, współzałożyciela Fundacji Wzrastanie.

Otwarcie wyremontowanej drogi powiatowej Szegdy – Majdan Sieniawski

09.09.2021 r.
Otwarcie wyremontowanej drogi powiatowej Szegdy ..

9 września br. odbyło się otwarcie drogi Szegdy – Majdan Sieniawski. Droga Powiatowa nr P1251R granica powiatu - Szegdy - Majdan Sieniawski w km 4+686 do 6+600 - 1914 metrów bieżących (prawie 2 km), wartość brutto kontraktu 673 127,78 zł. Wykonawcą robót była firma PBI z Żołyni składając najtańszą ofertę w postępowaniu przetargowym.

Podpisaniu aneksu do umowy w siedzibie PFRON w Rzeszowie

08.09.2021 r.
Podpisaniu aneksu do umowy w siedzibie PFRON w Rze..

8 września br. w siedzibie PFRON w Rzeszowie Starosta Przeworski Bogusław Urban, Wicestarosta Jacek Kierepka i Skarbnik Powiatu Anna Kowal uczestniczyli w podpisaniu aneksu do umowy na realizację przez samorząd powiatowy: „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w obszarze D dla Gminy Gać na projekt pt. „Zakup samochodu osobowego, który w wersji standardowej jest samochodem 9-cio miejscowym, specjalnie przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych”. Przyznana kwota dofinansowania wynosi 80 000,00 zł.