Drogi powiatowe - skutki opadów

23.06.2020 r.
Drogi powiatowe - skutki opadów..

Starosta Przeworski i Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Przeworsku dziękują Ochotniczym Strażom Pożarnym za pomoc w usuwaniu skutków gwałtownych opadów deszczu, jakie miały miejsce w ciągu ostatnich dwóch tygodni (w szczególności dla OSP Gać).

Respirator od przemyskiej Caritas

18.06.2020 r.
Respirator od przemyskiej Caritas ..

18 czerwca br. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Przeworsku otrzymał od Caritas Archidiecezji Przemyskiej respirator. Odebrali go: Starosta Przeworski Bogusław Urban, Wójt Gminy Tryńcza Ryszard Jędruch, Dyrektor SP ZOZ Grzegorz Jedynak.

Sprzęt, który ratuje ludzkie życie jest bezcenny. Serdecznie dziękujemy!

„Ocalić od zapomnienia”

15.06.2020 r.
„Ocalić od zapomnienia”..

14 czerwca br. na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Zarzeczu odbyła się inauguracja projektu "Ocalić od zapomnienia". Jest to cykl warsztatów muzycznych, kulinarnych i obrzędowych mających na celu zachowanie bogatych tradycji kulturowych wsi Siennów. W wydarzeniu uczestniczył Starosta Przeworski Bogusław Urban.

Ruszyła rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

15.06.2020 r.
Ruszyła rekrutacja do szkół ponadpodstawowych..

Kandydaci od dzisiaj mogą składać wnioski o przyjęcie do klas pierwszych. Zespół Szkół Zawodowych im. Króla Jana III Sobieskiego w Przeworsku, I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku oraz Zespół Szkół w Sieniawie zapraszają do rekrutacji za pośrednictwem elektronicznego systemu naboru:

Oddanie do użytku drogi powiatowej Tryńcza – Wólka Małkowa i ścieżki rowerowej

09.06.2020 r.
Oddanie do użytku drogi powiatowej Tryńcza – W..

9 czerwca br. symbolicznym przecięciem wstęgi oficjalnie oddano do użytku przebudowaną drogę powiatową relacji Tryńcza – Wólka Małkowa wraz z wydzielonym pasem dla rowerzystów. W uroczystości udział wzięli m.in. Starosta Przeworski Bogusław Urban, Wójt Gminy Tryńcza Ryszard Jędruch, Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Przeworsku Robert Mądry wraz z pracownikami, radni oraz przedstawiciele Wykonawcy.