Odzyskanie praw miejskich Jawornika Polskiego

29.01.2024 r.
Odzyskanie praw miejskich Jawornika Polskiego ..

27 stycznia br. Starosta Przeworski Bogusław Urban, na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Jawornik Polski Stanisława Petyni oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Marka Makarskiego, uczestniczył w uroczystej Sesji Rady Miejskiej z okazji odzyskania praw miejskich Jawornika Polskiego. Przekazał serdeczne gratulacje i życzenia wielu pomyślnych lat, pełnych rozwoju i sukcesów.

Podpisano umowę na budowę chodnika w ciągu ul. Misiągiewicza w Przeworsku

25.01.2024 r.
Podpisano umowę na budowę chodnika w ciągu ul. ..

W Starostwie Powiatowym w Przeworsku podpisana została umowa na „Budowę chodnika w ciągu ul. Misiągiewicza w km 0+248 - 0+304 w m. Przeworsk”.
Wartość zadania to 52 358,52 zł, a całość finansowana jest przez Powiat Przeworski.

Podpisano umowę na budowę chodników na terenie Gminy Kańczuga

25.01.2024 r.
Podpisano umowę na budowę chodników na terenie ..

Z radością informujemy, że w Starostwie Powiatowym w Przeworsku podpisana została umowa na „Budowę chodników na terenie Gminy Kańczuga w m. Rączyna i Sietesz”.
Zakres projektu obejmuje:
- budowę chodnika w ciągu drogi powiatowej Nr P 1632R w km 3+457 - 3+719 str. prawa w m. Rączyna,
- budowę chodnika w ciągu drogi powiatowej Nr P 1609R w km 0+782 - 1+025 w m. Sietesz.
Wartość zadania to 469 026,67 zł, a finansowanie jest podzielone pomiędzy Powiat Przeworski (50 %) a Miasto i Gminę Kańczuga (50 %).

Podpisano umowę na realizację programu „Zajęcia klubowe w WTZ”

24.01.2024 r.
Podpisano umowę na realizację programu „Zajęc..

24 stycznia br. w siedzibie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Rzeszowie Dyrektor Oddziału Maciej Szymański i Pełnomocnik Agnieszka Ulak oraz Starosta Przeworski Bogusław Urban, Wicestarosta Jacek Kierepka i Główny Księgowy Piotr Kaweński podpisali umowę na realizację programu „Zajęcia klubowe w WTZ”.
PFRON przeznacza na ten cel środki finansowe do łącznej wysokości 45 608,40 zł.

Dzień Babci i Dzień Dziadka

22.01.2024 r.