XXI edycja Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Współcześni Rycerze Św. Floriana"

20.05.2024 r.
XXI edycja Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego &q..

18 maja br. Starosta Przeworski Dariusz Łapa wziął udział w uroczystym otwarciu wystawy pokonkursowej połączonej z wręczeniem dyplomów i nagród laureatom XXI edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Współcześni Rycerze Św. Floriana".

Międzypowiatowy Turniej Badmintona dla dzieci

20.05.2024 r.
Międzypowiatowy Turniej Badmintona dla dzieci ..

17 maja br. w hali sportowej przy Zespole Szkół Zawodowych w Przeworsku odbył się Międzypowiatowy Turniej Badmintona dla dzieci o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Przeworskiego.

Zmiana organizacji ruchu na ul. Krasickiego w Przeworsku

16.05.2024 r.
Zmiana organizacji ruchu na ul. Krasickiego w Prze..

W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem realizacji zadania pn: "Rozbudowa drogi powiatowej nr P 1569 R Gorliczyna - Przeworsk w km 3+494 - 4+318" informujemy, że konieczna będzie zmiana organizacji ruchu na terenie ul. Krasickiego w Przeworsku polegająca na ustawieniu dodatkowych znaków B-36 'zakaz parkowania'.

Ze względu na zamknięcie na czas robót ul. Tysiąclecia w Przeworsku konieczne będzie zapewnienie przejezdności przez ul. Krasickiego co aktualnie jest utrudnione przez parkujące na tej ulicy samochody osobowe. Zmiana organizacji ruchu na ul. Krasickiego zostanie wprowadzona w przeciągu miesiąca.

II Sympozjum poświęcone Patronowi Fundacji Pomocy Młodzieży im. Św. Jana Pawła II "Wzrastanie"

16.05.2024 r.
II Sympozjum poświęcone Patronowi Fundacji Pomoc..

15 maja br. Fundacja Pomocy Młodzieży im. św. Jana Pawła II „Wzrastanie” była organizatorem II Sympozjum poświęconego Patronowi Fundacji pt. „Obrońca życia człowieka i godności człowieka”. To jeden z głównych tematów, nad którym pochylał się Papież Polak. Powiat Przeworski podczas konferencji reprezentowała Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Ochrony Zdrowia Joanna Mordarska.

Przekazanie nowo sformowanego dywizjonu artylerii samobieżnej w struktury 18. Brygady Zmotoryzowanej

14.05.2024 r.
Przekazanie nowo sformowanego dywizjonu artylerii ..

14 maja br. Starosta Przeworski Dariusz Łapa, na zaproszenie Dowódcy 14 Dywizjonu Artylerii Samobieżnej im. gen. bryg. Wacława Wieczorkiewicza ppłka Wojciecha Drapały, miał przyjemność uczestniczyć w przekazaniu nowo sformowanego dywizjonu artylerii samobieżnej w struktury 18. Brygady Zmotoryzowanej. Uroczystość odbyła się na placu apelowym 14 das w Jarosławiu.