Przekazanie sprzętu do badmintona do szkół na terenie powiatu przeworskiego

29.09.2021 r.
Przekazanie sprzętu do badmintona do szkół na t..

23 września br. do szkół na terenie powiatu przeworskiego przekazano sprzęt do badmintona w ramach realizowanego programu „Badminton Powiatowy” przez Stowarzyszenie Szkół Powiatu Przeworskiego „START”. Celem działalności Stowarzyszenia jest aktywizacja sportowa dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Przekazania sprzętu dokonał Wicestarosta Powiatu Przeworskiego Jacek Kierepka wraz z Koordynatorem Programu z ramienia Stowarzyszenia Andrzejem Rozpotyńskim.

Zaproszenie na XXVI sesję Rady Powiatu Przeworskiego VI kadencji

24.09.2021 r.

herb

W dniu 29 września 2021 roku (tj. środa ) o godz. 12:00 odbędzie się XXVI sesja Rady Powiatu Przeworskiego VI kadencji.

PORZĄDEK OBRAD:

Podpisanie umowy na zakup samochodu osobowego, specjalnie przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych

21.09.2021 r.
Podpisanie umowy na zakup samochodu osobowego, spe..

21 września br. w Starostwie Powiatowym w Przeworsku Wicestarosta Jacek Kierepka, Skarbnik Powiatu Anna Kowal, Wójt Gminy Gać Grażyna Pieniążek i Skarbnik Gminy Gać Barbara Krupa uczestniczyli w podpisaniu umowy na realizację przez samorząd powiatowy: „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w obszarze D dla Gminy Gać na projekt pt. „Zakup samochodu osobowego, który w wersji standardowej jest samochodem 9-cio miejscowym, specjalnie przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych”. Przyznana kwota dofinansowania wynosi 80 000,00 zł.

I Międzynarodowy Festiwal Pieśni Legionowej

20.09.2021 r.
I Międzynarodowy Festiwal Pieśni Legionowej..

18 września br. w Sali Balowej Pałacu Lubomirskich w Przeworsku odbyły się warsztaty wokalne „Podstawy emisji głosu i interpretacja piosenki” dla wszystkich uczestników I Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Legionowej, które prowadziła Dorota Curyłło – pedagog, wokalistka jazzowa. Następnie po warsztatach odbyły się przesłuchania konkursowe, w których wzięło udział 21 uczestników zarejestrowanych przez biuro festiwalu:

Wieczornica z okazji 82. Rocznicy agresji sowieckiej na Polskę

20.09.2021 r.
Wieczornica z okazji 82. Rocznicy agresji sowiecki..

17 września 2021 r. w Sali Balowej Pałacu Lubomirskich w Przeworsku odbyło się otwarcie inauguracyjne I Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Legionowej. W uroczystości uczestniczyli Wicestarosta Przeworski Jacek Kierepka, Sekretarz Powiatu Przeworskiego Jan Śliwa, Członkowie Zarządu Powiatu Przeworskiego Mieczysław Żuk i Wiesław Bukowski. Gospodarzem był Dyrektor Muzeum w Przeworsku Zespołu Pałacowo – Parkowego dr Łukasz Mróz. Uroczystą inaugurację rozpoczęto wieczornicą z okazji 82. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę. Wykład pt. „Życie codzienne w Przeworsku w czasie II wojny światowej” przedstawiła Małgorzata Wołoszyn – kustosz Muzeum w Przeworsku.