Zaproszenie na XLV sesję Rady Powiatu Przeworskiego VI kadencji

17.01.2023 r.

herb

W dniu 30 stycznia 2023 roku (tj. poniedziałek) o godz. 15.00 odbędzie się XLV sesja Rady Powiatu Przeworskiego.

Spotkania dotyczące planowanego utworzenia klasy sportowej w ZSZ w Przeworsku

13.01.2023 r.
Spotkania dotyczące planowanego utworzenia klasy ..

W Starostwie Powiatowym w Przeworsku odbyły się dwa spotkania, które dotyczyły planowanego w nowym roku szkolnym utworzenia w Zespole Szkół Zawodowych im. Króla Jana III Sobieskiego liceum ogólnokształcącego - klasy sportowej (piłka nożna chłopcy, koszykówka dziewczęta).

Podpisanie umowy na remont Oranżerii

13.01.2023 r.
Podpisanie umowy na remont Oranżerii..

Po ponad 30 latach... remont oranżerii staje się faktem!
12 stycznia dyrektor Muzeum w Przeworsku Zespołu Pałacowo - Parkowego Łukasz Mróz podpisał z Markiem Kurpielem właścicielem Firmy Usługi Stolarsko - Budowlane Marek Kurpiel Tyniowice umowę na zadanie "Rewitalizacja oranżerii wraz z układem komunikacyjnym – nadanie nowej funkcji społeczno - kulturalnej z zachowaniem historycznego charakteru i wystroju budynku". Przy podpisaniu obecni byli: Starosta Powiatu Przeworskiego Bogusław Urban i Radny Powiatu Przeworskiego Tomasz Syk.

NOWE OBOWIĄZKI DLA TRANSPORTOWCÓW

10.01.2023 r.
NOWE OBOWIĄZKI DLA TRANSPORTOWCÓW..

Ustawa z dnia 26 stycznia 2022 r. (Dz. U. z 2022 r., poz. 209) o zmianie ustawy o transporcie drogowym, ustawy o czasie pracy kierowców oraz niektórych innych ustaw wprowadziła m.in. zmiany w zakresie warunków zawodu przewoźnika drogowego.

Uwaga zmiany organizacyjne!

09.01.2023 r.