Zaproszenie na XIX sesję Rady Powiatu Przeworskiego VI kadencji

17.12.2020 r.

Herb Powiatu Przeworskiego

W dniu 18 grudnia 2020 roku (piątek) o godz. 11:00 w formie zdalnej odbędzie się XIX sesja Rady Powiatu Przeworskiego VI kadencji.

Zapraszamy na transmisję w serwisie youtube - link poniżej.

24.12.2020 r. - Urząd będzie nieczynny

09.12.2020 r.
24.12.2020 r. - Urząd będzie nieczynny..

Informujemy, że dzień 24.12.2020 r. (czwartek)

jest dniem wolnym od pracy

dla pracowników Starostwa Powiatowego w Przeworsku.

W związku z powyższym Urząd będzie nieczynny.

Ponad 13 mln zł z Rządowego Funduszu lnwestycji Lokalnych na inwestycje na terenie Powiatu Przeworskiego

09.12.2020 r.
Ponad 13 mln zł z Rządowego Funduszu lnwestycji ..

Ogromne środki w kwocie 13 257 433 zł otrzymamy z Rządowego Funduszu lnwestycji Lokalnych na inwestycje na terenie Powiatu Przeworskiego.
- Powiat Przeworski: 8 000 000 zł na budowę mostu na rzece Wisłok w Gniewczynie Łańcuckiej,
- Gmina Tryńcza: 2 000 000 zł na rozbudowę szkoły podstawowej w Gniewczynie Łańcuckiej,
- Gmina Adamówka: 1 000 000 zł na budowę instalacji fotowoltaicznych,
- Gmina Gać: 837 433 zł na przebudowę drogi powiatowej Białoboki - Ostrów - Mikulice,
- Gmina Zarzecze: 570 000 zł na budowę kotłowni CO dla Zespołu Szkół w Zarzeczu,
- Grmina Gać: 450 000 zł na budowę instalacji fotowoltaicznych,
- Gmina Zarzecze: 400 000 zł na budowę 4 przepompowni ścieków w miejscowościach: Żurawiczki i Zalesie.

Mikołajki dla dzieci z rodzin zastępczych

08.12.2020 r.
Mikołajki dla dzieci z rodzin zastępczych..

8 grudnia br. Mikołaj nie zapomniał  o dzieciach z rodzin zastępczych i ich rodzicach. Z powodu epidemii  i obowiązujących ograniczeń nie mógł przybyć osobiście. Starosta Przeworski Bogusław Urban wraz z Dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Przeworsku Katarzyną Kowal i pracownikami z okazji Mikołajek wręczyli dzieciom z rodzin zastępczych i ich rodzicom słodkie prezenty i upominki.

Z okazji zbilżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim dużo  zdrowia i radości w życiu codziennym.

Przekazanie 11 zestawów pomp dla KP PSP w Przeworsku

02.12.2020 r.
Przekazanie 11 zestawów pomp dla KP PSP w Przewor..

Starosta Przeworski Bogusław Urban przekazał na ręce Komendanta Powiatowego Państowej Straży Pożarnej w Przeworsku st. kpt. Marcina Lachnika 11 zestawów pomp szlamowych do odpompowywania wody brudnej o łacznej wartości 60000 zł.