Pomoc finansowa na usuwanie skutków nawałnicy na terenie Gminy Stary Dzików

01.07.2021 r.
Pomoc finansowa na usuwanie skutków nawałnicy na..

1 lipca br. w Starostwie Powiatowym w Przeworsku została podpisana umowa o udzieleniu pomocy finansowej w formie dotacji celowej na usuwanie skutków nawałnicy na terenie Gminy Stary Dzików. Powiat Przeworski reprezentowali: Bogusław Urban – Starosta, Jacek Kierepka – Wicestarosta i Anna Kowal - Skarbnik, Gminę Stary Dzików: Tomasz Jabłoński – Wójt i Katarzyna Maksymowicz – Skarbnik.

Podpisanie umów z PFRON

30.06.2021 r.
Podpisanie umów z PFRON..

30 czerwca br. w Starostwie Powiatowym w Przeworsku odbyło się podpisanie umów w ramach obszaru B,D i F „Programu wyrównywania różnic między regionami III”. Umowy zostały zawarte pomiędzy Powiatem Przeworskim, Gminą Tryńcza i Fundacją Pomocy Młodzieży im. Jana Pawła II WZRASTANIE w Lipniku z/s Łopuszka Mała. Powiat Przeworski reprezentowali: Bogusław Urban – Starosta, Jacek Kierepka – Wicestarosta, Anna Kowal- Skarbnik, Gminę Tryńcza: Ryszard Jędruch – Wójt oraz Jolanta Flak – Skarbnik, natomiast  Fundację - Anna Sęk – Prezes Zarządu i Janusz Gałas – Członek Zarządu.

WZNOWIENIE STACJONARNEJ DZIAŁALNOŚCI PUNKTÓW NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ, NIEODPŁATNEGO PORADNICTWA OBYWATELSKIEGO ORAZ EDUKACJI PRAWNEJ NA TERENIE POWIATU PRZEWORSKIEGO

30.06.2021 r.
WZNOWIENIE STACJONARNEJ DZIAŁALNOŚCI  PUNKTÓW  ..

Starosta Przeworski informuje, że od dnia 01.07.2021 r. Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej na terenie Powiatu Przeworskiego wznawiają działalność stacjonarną. Nieodpłatna pomoc prawna, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz nieodpłatna mediacja świadczone będą  zgodnie z Harmonogramem udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego w Powiecie Przeworskim w 2021 roku.

Promocja IV tomu "Przeworskich studiów regionalnych"

28.06.2021 r.
Promocja IV tomu "Przeworskich studiów regio..

27 czerwca br. w sali balowej Pałacu Lubomirskich Muzeum w Przeworsku Zespołu Pałacowo – Parkowego spotkali się miłośnicy "rzeczy i osób regionalnych". "Przeworskie studia regionalne" to seria wydawnicza ukazująca się od 2012 r. pod szyldem Muzeum w Przeworsku Instytucji Kultury Powiatu Przeworskiego, przy wsparciu organizacyjnym i finansowym Urzędu Miasta Przeworska.

Uroczyste otwarcie żłobka w Rożniatowie

28.06.2021 r.
Uroczyste otwarcie żłobka w Rożniatowie..

26 czerwca br.  odbyło się uroczyste otwarcie żłobka w Rożniatowie, który jest filią Żłobka w Zarzeczu. Filia Żłobka w Rożniatowie znajduje się na parterze Szkoły Filialnej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. W żłobku opieką zostanie objętych 16 dzieci tj. 2 grupy w wieku od 1 roku do 3 lat.