Inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020 w Kańczudze, Świętoniowej i Ostrowie

03.09.2019 r.
Inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020 w Kańczudze, Świętoniowej i Ostrowie

2 września br. Starosta Przeworski Bogusław Urban uczestniczył w inauguracji roku szkolnego w Zespole Szkół w Kańczudze, dla którego organem prowadzącym od 1 września jest Miasto i Gmina Kańczuga. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele parafialnym.

Dożynki Powiatowe w Gniewczynie Trynieckiej

02.09.2019 r.
Dożynki Powiatowe w Gniewczynie Trynieckiej

1 września br. na stadionie LKS „Huragan” w Gniewczynie Trynieckiej odbyły się Dożynki Powiatowe pod honorowym patronatem Minister Anny Schmidt - Rodziewicz. Rozpoczęły się zbiórką grup dożynkowych i zaproszonych gości na parkingu przed kościołem parafialnym w Gniewczynie Łańcuckiej, a następnie uroczystą Mszą Świętą w intencji rolników.

Są pieniądze na rewitalizację „Pogórzanina”

30.08.2019 r.
Są pieniądze na rewitalizację „Pogórzanina”

29 sierpnia br. Starosta Przeworski Bogusław Urban zaprosił przedstawicieli mediów oraz samorządowców na przejazd „Pogórzaninem” na trasie Bachórz-Jawornik Polski przy akompaniamencie Kapeli Ludowej z Gniewczyny. Podczas briefingu prasowego, tuż obok tunelu w Szklarach, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl przekazał informację, że prawie 14 mln zł zostanie przekazanych dla powiatu przeworskiego na realizację zadania związanego z rewitalizacją Przeworskiej Kolejki Dojazdowej, wartego w sumie 20 mln zł. Środki te pochodzić będą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

Planowane całkowite zamknięcie ruchu na moście na rzece San w Ubieszynie

28.08.2019 r.
Planowane całkowite zamknięcie ruchu na moście na rzece San w Ubieszynie

Informujemy, iż w okresie od 10 września 2019 r., godz. 7:00 do 13 września 2019 r., godz. 7:00 planowane jest całkowite zamknięcie ruchu na moście na rz. San w m. Ubieszyn w ciągu drogi wojewódzkiej nr 835 Lublin - Grabownica Starzeńska, zgodnie z zatwierdzonym Projektem Organizacji Ruchu na czas robót.