Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

12.05.2022 r.

Pogórzanin wraca na trasę!

10.05.2022 r.
Pogórzanin wraca na trasę!..

Turyści ponownie będą mogli odbyć pogórzańską podróż kolejką wąskotorową na trasie Przeworsk – Łopuszka Wielka. Zakończył się także remont dworca kolejki Przeworsk Wąski, w którym znajdzie się sala wystawowa i punkt obsługi turystów. To jedna z inwestycji powiatu przeworskiego, której celem jest rewitalizacja całej trasy „Pogórzanina” dla zwiększenia atrakcyjności turystycznej regionu.

W sobotę 14 maja 2022 roku Pogórzanin wraca na trasę! Powiatowy Zarząd Dróg w Przeworsku wznawia przewozy turystyczne na trasie Przeworsk – Łopuszka Wielka (z przystankiem w Łopuszce Małej) i zaprasza do zwiedzenia wyremontowanego dworca na stacji „Przeworsk Wąski”.

Konkurs „I Ty możesz zostać Mistrzem polskiej ortografii”

10.05.2022 r.
Konkurs „I Ty możesz zostać Mistrzem polskiej ..

W bibliotece Zespołu Szkół Zawodowych im. Króla Jana III Sobieskiego w Przeworsku miała miejsce XV edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego „I Ty możesz zostać Mistrzem polskiej ortografii”. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu przeworskiego.

Dzień Strażaka połączony z 110-leciem OSP Świętoniowa

09.05.2022 r.
Dzień Strażaka połączony z 110-leciem OSP Świ..

8 maja br. w Świętoniowej odbyły się uroczystości z okazji Dnia Strażaka połączone z 110-leciem Ochotniczej Straży Pożarnej. Starostę Przeworskiego Bogusława Urbana reprezentował Członek Zarządu Powiatu Wiesław Bukowski. W uroczystości udział wzięli także: Przewodnicząca Rady Powiatu Przeworskiego Agnieszka Bukowa-Jedynak i Wiceprzewodniczący Paweł Tworek.

Powiadomienie o zmianie organizacji ruchu w ciągu autostrady A4 w km 662+149 w miejscowości Mirocin

05.05.2022 r.
Powiadomienie o zmianie organizacji ruchu w ciągu..

W związku z planowanym rozpoczęciem robót związanych z wykonaniem zadania „Zaprojektowanie i wykonanie remontu wiaduktu WA-12 (jezdnia prawa i lewa) w ciągu autostrady A4 w km 622+149 w miejscowości Mirocin" firma Wolmost Sp. z o.o. w nawiązaniu do powyższego zadania informuje iż dnia 06.05.2022 roku na potrzeby wykonania remontu zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu w ciągu autostrady A4 w km 662+149 w miejscowości Mirocin, zgodnie z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu zaewidencjonowanym pod numerem: 4081/65/c/A4/22 - ETAP I.