Wiosenna akcja doustnych szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie

18.05.2020 r.
Wiosenna akcja doustnych szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie

Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach 28 maja – 6 czerwca 2020 r.  planowana jest w województwie podkarpackim wiosenna akcja szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Obejmie ona swoim zasięgiem teren całego województwa podkarpackiego.

Lubelski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach 20 maja – 7 czerwca 2020 r.  planowane jest przeprowadzenie ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie na terenie województwa lubelskiego.

Nowa radna w Radzie Powiatu Przeworskiego

08.05.2020 r.
Nowa radna w Radzie Powiatu Przeworskiego

5 maja br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przeworsku odbyła się XIV sesja Rady Powiatu Przeworskiego, podczas której postanowieniem Komisarza Wyborczego w Przemyślu Nr 101/2020 z dnia 28 kwietnia 2020 r. mandat radnej objęła Katarzyna Solarz.

229. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

04.05.2020 r.
229. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Na terenie powiatu przeworskiego Narodowe Święto 3 Maja miało przebieg skromniejszy niż w latach poprzednich.

W Przeworsku w Kościele pw. Św. Barbary na terenie zespołu klasztornego OO. Bernardynów została odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny, której przewodniczył Gwardian Klasztoru Proboszcz parafii Izajasz Styczyński. Następnie Starosta Przeworski Bogusław Urban i Członek Zarządu Agnieszka Bukowa - Jedynak w imieniu Zarząd Powiatu Przeworskiego i Rady Powiatu Przeworskiego złożyli wiązanki przed tablicą upamiętniającą uchwalenie Konstytucji 3 Maja. W uroczystości uczestniczył również Sekretarz Powiatu Przeworskiego Jan Śliwa.

Zaproszenie na XIV sesję Rady Powiatu Przeworskiego VI kadencji

30.04.2020 r.

W dniu 5 maja 2020 roku (wtorek ) o godz. 1400 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przeworsku ul. Jagiellońska 10 odbędzie się XIV sesja Rady Powiatu Przeworskiego VI kadencji.

Odwołany konkurs - WSPÓŁCZEŚNI RYCERZE ŚW. FLORIANA – XVIII edycja wojewódzkiego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży

29.04.2020 r.

WSPÓŁCZEŚNI RYCERZE ŚW. FLORIANA – XVIII edycja wojewódzkiego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży ogłoszona 25.02.2020 r. z wernisażem zaplanowanym na 16 maja w tym roku nie odbędzie się o czym z przykrością zawiadamiamy. Prace plastyczne 6 uczestników, które zostały przesłane do Muzeum do 15 kwietnia, zostaną przechowane i wezmą udziął w konkursie w przyszłym roku.

Ikona wpisu – praca plastyczna Aleksandry Pigan z Cieplic.