Podjęcie uchwały budżetowej na rok 2022

21.12.2021 r.
Podjęcie uchwały budżetowej na rok 2022..

21 grudnia br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przeworsku odbyła się XXVIII sesja Rady Powiatu Przeworskiego VI kadencji, której najważniejszymi punktami było podjęcie uchwały w sprawie „Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Przeworskiego na lata 2022-2031” oraz podjęcie uchwały budżetowej na rok 2022.

Powiat Przeworski w czołówce Rankingu Aktywności Powiatów i Gmin Podkarpacia

17.12.2021 r.
Powiat Przeworski w czołówce Rankingu Aktywnośc..

Powiat Przeworski zanotował najwyższy wzrost dochodów własnych w przeliczeniu na 1 mieszkańca w latach 2005 - 2020 wśród powiatów Województwa Podkarpackiego.

W Rankingu Aktywności Powiatów i Gmin Podkarpacia, Dwie Dekady Rozwoju XXI wieku, zrealizowanym, przez Gazetę Codzienną Nowiny Powiat Przeworski zajął 3 miejsce jako Lider Aktywności w kategorii Powiaty Podkarpacia.
Powiat Przeworski zajął 1 miejsce w kategorii Dochody własne na mieszkańca.

Przekazanie środków ochrony osobistej dla Domu Pomocy Społecznej w Przeworsku

17.12.2021 r.
Przekazanie środków ochrony osobistej dla Domu P..

17 grudnia br. mieszkańcy oraz pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Przeworsku otrzymali środki ochrony osobistej: maseczki, rękawiczki jednorazowe, fartuchy jednorazowe, płyny do dezynfekcji rąk i powierzchni, pościel bawełnianą. Środki finansowe w kwocie 26 616,20 zł pozyskano dzięki umowie Powiatu Przeworskiego  z PFRON w ramach Modułu IV „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”.

Zakończono remont Domu Ogrodnika przy Muzeum w Przeworsku

17.12.2021 r.
Zakończono remont Domu Ogrodnika przy Muzeum w Pr..

Został zakończony remont Domu Ogrodnika przy Muzeum w Przeworsku Zespół Pałacowo-Parkowy. W listopadzie zostały odebrane prace przez Komisje konserwatorską.  W ramach dotacji celowej ze środków Powiatu Przeworskiego przekazano na realizację tego zadania kwotę 120 796 zł.

Wręczenie nagród laureatom VI Powiatowego Konkursu Ekologicznego „Eko-Ozdoby świąteczne”

16.12.2021 r.
Wręczenie nagród laureatom VI Powiatowego Konkur..

15 grudnia br. Wicestarosta Jacek Kierepka oraz Członek Zarządu Powiatu Przeworskiego Wiesław Bukowski uczestniczyli przy wręczeniu nagród laureatom VI Powiatowego Konkursu Ekologicznego „Eko-Ozdoby świąteczne”.
Celem konkursu było wykonanie „ozdoby świątecznej” z materiałów ekologicznych tak aby poszerzyć i propagować wiedzę ekologiczną wśród uczniów i ich rodzin oraz kształtować u dzieci postawy związane z działaniami na rzecz ochrony środowiska.