Spotkania dotyczące planowanego utworzenia klasy sportowej w ZSZ w Przeworsku

13.01.2023 r.
Spotkania dotyczące planowanego utworzenia klasy sportowej w ZSZ w Przeworsku

W Starostwie Powiatowym w Przeworsku odbyły się dwa spotkania, które dotyczyły planowanego w nowym roku szkolnym utworzenia w Zespole Szkół Zawodowych im. Króla Jana III Sobieskiego liceum ogólnokształcącego - klasy sportowej (piłka nożna chłopcy, koszykówka dziewczęta).

W spotkaniach udział wzięli: Starosta Przeworski Bogusław Urban, Radny Powiatu Przeworskiego Tomasz Syk, który wyszedł z inicjatywą utworzenia klasy sportowej oraz Dyrektor ZSZ Stanisław Mrugała i Wicedyrektor Ilona Sznajder-Jabłońska, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Ochrony Zdrowia Joanna Mordarska.
Placówka ma niezbędną do realizacji szkolenia sportowego bazę. W 2021 roku przy ZSZ otwarto nowoczesne boisko wielofunkcyjne. Szkoła posiada pełnowymiarową halę sportową, salę gimnastyczną, siłownię oraz nowoczesny sprzęt sportowy. Dzięki temu zajęcia sportowe są atrakcyjne a młodzież ma doskonałe warunki do rozwijania swoich zainteresowań sportowych. W niedalekiej odległości od szkoły znajduje się pełnowymiarowe boisko sportowe.
Klasa sportowa będzie realizowała pełny program kształcenia liceum ogólnokształcącego. Celem klasy sportowej jest zapewnienie dodatkowej liczby godzin wychowania fizycznego – 10 godzin – w naszym przypadku ukierunkowanych na piłkę nożną i koszykówkę. Tego typu działania podejmowane przez Powiat Przeworski i Zespół Szkół Zawodowych w Przeworsku z pewnością będą wsparciem dla klubów sportowych z terenu powiatu przeworskiego – każdy zawodnik klubowy w ramach klasy sportowej będzie miał możliwość uczestniczenia w dodatkowych treningach, które wpłyną na jego poziom sportowy a tym samym na wyniki drużyny klubowej.
Miejski Klub Sportowy w Kańczudze
Piłkarska Akademia Umiejętności „Perfect” w Przeworsku
Gminny Klub Sportowy Zarzecze
Klub Sportowy Góral Tryńcza