Narodowe Święto Niepodległości w Kańczudze

12.11.2019 r.
Narodowe Święto Niepodległości w Kańczudze

Starosta Przeworski Bogusław Urban, na zaproszenie Przewodniczącego Rady Miejskiej oraz Burmistrza Miasta i Gminy Kańczuga, 9 listopada br. wziął udział w Narodowym Święcie Niepodległości.

Uroczystości rozpoczęły się przemarszem zaproszonych gości i pocztów sztandarowych w asyście Kompanii Honorowej 14 Dywizjonu Artylerii Samobieżnej z Jarosławia i Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Łopuszki Wielkiej do Kościoła Parafialnego w Kańczudze na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny. Dalsza część uroczystości miała miejsce przed Pomnikiem Grunwaldu. Po wciągnięciu Flagi Państwowej na maszt i odśpiewaniu Hymnu, Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga przywitał przybyłych mieszkańców i gości. Po apelu pamięci i salwie honorowej delegacje przystąpiły do złożenia kwiatów. Następnie w hali sportowej w Kańczudze odbyła się patriotyczna część artystyczna.

fot. UMiG Kańczuga

• Narodowe Święto Niepodległości w Kańczudze