Likwidujemy bariery transportowe

09.07.2020 r.
Likwidujemy bariery transportowe

9 lipca br. w Starostwie Powiatowym w Przeworsku podpisano umowy na realizację projektów dofinansowanych ze środków PFRON w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”. 2 lipca br. w siedzibie Oddziału Podkarpackiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych umowę, na kwotę ponad pół miliona złotych na dofinansowanie projektów z terenu Powiatu Przeworskiego, podpisał Starosta Przeworski Bogusław Urban, Wicestarosta Jerzy Mazur i Skarbnik Anna Kowal.

Ze środków PFRON dofinansowane zostaną trzy projekty:

- „Zakup samochodu osobowego, który w wersji standardowej jest samochodem 9-cio osobowym, specjalnie przystosowanym do przewozu osób na wózkach inwalidzkich” (beneficjentem jest Gmina Gać - Dzienny Dom „Senior – Wigor” w Białobokach),

- „Dostawa autobusu przystosowanego do przewozu niepełnosprawnych, w tym do przewozu osób na wózkach inwalidzkich” (beneficjentem jest Gmina Zarzecze),

- „Likwidacja barier transportowych szansą dla niepełnosprawnych uczestników warsztatów Terapii Zajęciowej w Przeworsku na dostęp do rehabilitacji społecznej i zawodowej”, w ramach którego zakupiony zostanie autobus przystosowany do przewozu osób na wózkach inwalidzkich (beneficjentem jest Fundacja Pomocy Młodzieży im. Św. Jana Pawła II Wzrastanie w Lipniku z/s Łopuszka Mała).

Łączna wartość projektów to kwota 729 832,33 zł, w tym kwota dofinansowania ze środków PFRON wynosi 537 873,76 zł.

• Likwidujemy bariery transportowe