Dzień Dziecka z udziałem policjantów

01.06.2021 r.
Dzień Dziecka z udziałem policjantów

Z okazji Dnia Dziecka przeworscy policjanci odwiedzili dzieci w przedszkolu oraz wychowanków domów dla dzieci. Dla policjantów to doskonała okazja, aby spotkać się z dziećmi, młodzieżą, a także dorosłymi i promować bezpieczeństwo. Poza pokazami policyjnego sprzętu i radiowozu dużą niespodzianką dla najmłodszych były przekazane elementy odblaskowe i pluszowe maskotki.

1 czerwca, to święto każdego dziecka, z tej okazji przeworscy policjjanci odwiedzili dzieci z Przedszkola Samorządowego „Mali odkrywcy” w Gorliczynie oraz wychowanków Domów dla Dzieci w Przeworsku i Łopuszce Małej. Spotkanie to było doskonałą okazją, aby przypomnieć jak należy zachowywać się w stosunku do zwierząt. Przypomniano najistotniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ostrzeżono najmłodszych przed osobami nieznajomymi i poinstruowano, jak należy zachowywać się w stosunku do takich osób. Przypominano numer alarmowy, czyli ten pod który należy dzwonić, gdy potrzebujemy pomocy.

Miłą niespodzianką dla dzieci były przekazane przez Andrzeja Oleszek - Przewodniczącego Stowarzyszenia IPA Przeworsk, pluszowe maskotki oraz ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Przeworsku elementy odblaskowe, za które serdecznie dziękujemy. Takie spotkania są doskonałą okazją do tego, by przypomnieć dzieciom o tym, że policjant jest osobą, na którą w razie potrzeby zawsze mogą liczyć.

Źródło: https://podkarpacka.policja.gov.pl/

• Dzień Dziecka z udziałem policjantów