Regionalny Konkurs Grantowy programu Równać Szanse

20.08.2019 r.

Obrazek

To konkurs dla lokalnych organizacji pozarządowych, gminnych domów kultury i bibliotek oraz nieformalnych grup dorosłych (które chcą założyć organizację pozarządową), z małych miejscowości do 20 000 mieszkańców.

Nabór wniosków w ramach programu priorytetowego „Edukacja ekologiczna”

08.08.2019 r.

Obrazek

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłasza IV nabór wniosków w 2019 r. o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego ”Edukacja ekologiczna”.

Rusza nabór wniosków w ramach konkursu „Fundacja PZU z Kulturą”

01.08.2019 r.

Obrazek

Konkurs „Fundacja PZU z Kulturą” umożliwi dzieciom i młodzieży dostęp do szeroko pojętej kultury, w szczególności do tzw. kultury wysokiej poprzez udział w interesujących wyjazdach i warsztatach edukacyjnych).

Punkt Kontaktowy „Europa dla obywateli” przypomina o trwającym naborze wniosków

29.07.2019 r.

Obrazek

Punkt Kontaktowy „Europa dla obywateli” przypomina o trwającym naborze wniosków w programie „Europa dla obywateli”. Szansę na otrzymanie dofinansowania na działania obywatelskie i społeczne mają organizacje pozarządowe, samorządy oraz instytucje nienastawione na zysk, zainteresowane realizacją projektów międzynarodowych.

Trwa nabór na kursy doszkalające dla doradców obywatelskich

25.07.2019 r.

Obrazek

Kursy doszkalające dla doradców obywatelskich

Związek Biur Porad Obywatelskich zaprasza doradczynie i doradców obywatelskich do udziału w kursach doszkalających.

Związek Biur Porad Obywatelskich (ZBPO) oferuje doradczyniom i doradcom obywatelskim możliwość uczestniczenia w kursie doszkalającym i jednocześnie realizację obowiązku wynikającego z ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (art. 11 ust. 2) – odbycia corocznego, minimum 8-godzinnego kursu doszkalającego z zakresu praktycznych aspektów związanych ze świadczeniem poradnictwa obywatelskiego, w tym dotyczących poszczególnych jego dziedzin, tj. spraw mieszkaniowych, zadłużeniowych, związanych z zabezpieczeniem społecznym.