Nabór do Programu: "Kultura-Interwencje 2017”

Obrazek

Narodowe Centrum Kultury ogłosiło nabór wniosków do programu dotacyjnego "Kultura – Interwencje 2017", którego celem jest tworzenie warunków dla wzmacniania tożsamości i uczestnictwa w kulturze na poziomie regionalnym, lokalnym i krajowym poprzez finansowe wsparcie realizacji projektów upowszechniających dorobek kultury i zwiększających obecność kultury w życiu społecznym. Wnioski można składać do 27 marca 2017 r.

Dotacje dla KOBIET na rozpoczęcie działalności gospodarczej – spotkanie informacyjne w Przemyślu

Obrazek

Podczas spotkania zostaną omówione zasady ubiegania się o dotacje i pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej dla kobiet powyżej 29 roku życia.

Spotkanie skierowane jest do kobiet powyżej 29 roku życia zainteresowanych pozyskaniem środków na utworzenie firmy.

MKiDN: II nabór wniosków do programu „Miejsca Pamięci Narodowej za Granicą”

Obrazek

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosił drugi nabór do programu "Miejsca Pamięci Narodowej za Granicą". Wnioski można składać do 31 marca 2017 r.

Celem programu jest dążenie do zapewnienia godnego miejsca spoczynku naszym poległym i pomordowanym oraz troska i opieka nad miejscami pochówku znajdującymi się poza granicami kraju.

NBP: Dofinasowanie projektów z zakresu edukacji ekonomicznej

Obrazek

NBP wspiera projekty edukacyjne, które wpisują się w obszary działalności edukacyjnej banku centralnego. Dofinansowywane są m.in. działania o charakterze lokalnym i regionalnym takie jak: konkursy, olimpiady przedmiotowe, warsztaty, szkolenia, wykłady, konferencje, publikacje naukowe dystrybuowane nieodpłatnie. Wnioski są przyjmowane w trybie ciągłym i weryfikowane przez Oddziały Okręgowe NBP.

Regranting: wsparcie działań lokalnych na rzecz edukacji i rozwoju

Obrazek

Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej proponuje wsparcie działań lokalnych w ramach regrantingu z projektu LADDER- Władze lokalne jako promotorzy edukacji rozwojowej i podnoszenia świadomości”. Wnioski należy kierować na adres: biuro@zgwrp.pl z dopiskiem „projekt LADDER” w tytule maila (wersje zeskanowane opatrzone podpisem i pieczęcią). Więcej informacji o projekcie LADDER na stronie http://www.ladder-project.eu/