Powiat wspiera osoby niepełnosprawne

11.01.2024 r.

PFRON

W grudniu 2023 roku zostały zakończone prace związane z montażem platformy -  podnośnika dla osób niepełnosprawnych przy budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku. Projekt realizowany był w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych. Celem projektu było zapewnienie bezpieczeństwa i poprawy dostępności komunikacyjnej osobom niepełnosprawnym uczącym się oraz zatrudnionym w I Liceum Ogólnokształcącym w Przeworsku. Dzięki realizacji projektu osoby z dysfunkcją ruchową będą mogły samodzielnie korzystać z nowoczesnej platformy schodowej, co znacznie ułatwi im dostęp do budynku szkoły i podniesie ich komfort psychiczny. Całkowity koszt zadania wyniósł 51 906,00 zł, z czego dofinansowanie w wysokości 28 142,40 zł pochodziło ze środków PFRON. Pozostała kwota stanowiła wkład własny Powiatu.