Budujemy infrastrukturę, która pomaga. Granty Kulczyk Foundation przyznane po raz szósty

Obrazek

Mali pacjenci Centrum Zdrowia Dziecka, podopieczni Domu Dziecka w Wyrozębach, młodzi sportowcy z Klubu Szermierzy Warszawianka oraz walczący z uzależnieniami i bezdomni – oni wszyscy skorzystają z inwestycji, które otrzymają dofinansowanie w ramach 6. edycji Konkursu Grantowego organizowanego przez Kulczyk Foundation. Czterem zwycięskim projektom przyznano środki o łącznej wysokości 100 000 zł.

Fundacja "ORLEN – DAR SERCA" dla bohaterów II Wojny Światowej

Obrazek

W rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Fundacja „ORLEN – DAR SERCA” inauguruje ogólnopolski program "Czuwamy! Pamiętamy!". Celem działań jest przywrócenie pamięci o bohaterach II Wojny Światowej. Cel ten realizowany jest poprzez przekazywanie funduszy na rewitalizację Miejsc Pamięci – miejsc pochówku bądź śmierci poległych w walce z okupantem. Elementem rewitalizacji jest brzozowy krzyż nawiązujący do skromnych, wojennych mogił harcerek i harcerzy poległych w II Wojnie Światowej.

Regionalny Konkurs Grantowy Programu Równać Szanse 2018 [patronat ngo.pl]

Obrazek

Informujemy o rozpoczęciu naboru projektów w Regionalnym Konkursie Grantowym – organizacje pozarządowe, w tym OSP, miejskie i gminne domy kultury oraz powiatowe, miejskie i gminne biblioteki mogą uzyskać dotację w wysokości do 8 500 zł. Dotacja przyznawana jest na półroczne działania młodych osób w wieku 13-19 lat, pochodzących ze wsi i miast do 20 tysięcy mieszkańców. Nabór wniosków trwa do 25 października br.

Granty na innowacje społeczne

Obrazek

Stowarzyszenie Instytut Nowych Technologii zaprasza do udziału w projekcie „Inkubacja innowacji społecznych w obszarze kształcenia ustawicznego osób dorosłych”. W ramach projektu istnieje możliwość otrzymania grantu dla osób lub instytucji, które mają pomysł na innowacyjne narzędzie w zakresie kształcenia ustawicznego. Przewidywana kwota grantu wynosi 50 000 zł. Nabór trwa do 27 sierpnia 2018 r.