„Przebudowa mostu w ciągu drogi powiatowej Nr P 1583 R Studzian – Wojciechówka wraz z dojazdami w m. Studzian”

25.01.2024 r.

tablica

Całkowita wartość inwestycji: 2.110.000,00 zł

Dofinansowanie: 2.000.000,00 zł

Planowana do realizacji inwestycja znajduje się na terenie Gminy Przeworsk. Przebudowa mostu wraz z dojazdami będzie miała wpływ na poprawę połączenia komunikacyjnego między miejscowościami Studzian i Wojciechówka, jak również wpłynie na poprawę bezpieczeństwa użytkowników drogi z uwagi na fakt, że istniejący obiekt mostowy jest w złym stanie technicznym oraz jest obiektem nienormatywnym o nośności 4 ton. Ze względu na liczne ubytki w nawierzchni jezdni oraz niewystarczającą nośność istniejącej konstrukcji mostowej, przedmiotowa inwestycja stanowi szczególny interes społeczno-gospodarczy. W ramach przebudowy zostanie wykonana nowa nawierzchnia bitumiczna na dojazdach do mostu. Biorąc pod uwagę tereny rolnicze jak również zakład przemysłowy sąsiadujący z przedmiotową inwestycją, realizacja zadania przyczyni się do bezpiecznego przemieszczania się pojazdów zaopatrzeniowych i  rolniczych o masie przekraczającej dopuszczalną nośność 4 tony. Opisywany odcinek drogi powiatowej może być również traktowany jako południowa obwodnica Miasta Przeworska.