625. rocznica nadania praw miejskich dla Przeworska

26.02.2018 r.
625. rocznica nadania praw miejskich dla Przeworska

25 lutego Starosta Przeworski Zbigniew Kiszka wziął udział w uroczystej XLVII sesji Rady Miasta Przeworska z okazji 625. rocznicy nadania praw miejskich. W porządku obrad znalazła się Uchwała Rady Miasta Przeworska, podjęta jednogłośnie, w sprawie ustanowienia roku 2018 Rokiem Jubileuszu 625-lecia nadania praw miejskich dla Przeworska.

Podczas tego historycznego spotkania Małgorzata Wołoszyn – kustosz, historyk w Muzeum w Przeworsku – przybliżyła zebranym, jak kształtowały się pierwsze granice miasta, początki struktur miejskich, urząd burmistrzowsko-radziecki i wójtowsko-ławniczy.

Starosta Przeworski na ręce Burmistrza Miasta Przeworska Leszka Kisiela oraz Przewodniczącego Rady Miasta Tomasza Kojdra przekazał pamiątkowy grawerton z gratulacjami i życzeniami.

Na zakończenie uroczystości odbył się koncert w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Przeworsku oraz Niepublicznej Szkoły Muzycznej II stopnia w Przeworsku. Młodzi muzycy wykonali utwory polskich i zagranicznych kompozytorów na fortepianie, flecie i skrzypcach.

• 625. rocznica nadania praw miejskich dla Przeworska