Zaproszenie na LIX sesję Rady Powiatu Przeworskiego VI Kadencji

20.03.2024 r.

herb

W dniu 25 marca 2024 roku (tj. poniedziałek) o godz. 13:00 odbędzie się LIX sesja Rady Powiatu Przeworskiego VI kadencji.

PORZĄDEK OBRAD:

1. Otwarcie sesji.
2. Stwierdzenie prawomocności obrad.
3. Przedstawienie porządku obrad.
4. Sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu Przeworskiego.
5. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie Powiatu Przeworskiego na rok 2024.
6. Przedstawienie sytuacji w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Przeworsku przez Starostę Powiatu Przeworskiego.
7. Podjęcie uchwały w sprawie uchylenia uchwały Nr LVI/466/23 Rady Powiatu Przeworskiego z dnia 28 listopada 2023 r. w sprawie zmiany uchwały Nr V/45/19 Rady Powiatu Przeworskiego z dnia 1 marca 2019 r. w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych oraz harmonogramu dyżurów całodobowych aptek na terenie Powiatu Przeworskiego.
8. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr XX/219/21 Rady Powiatu Przeworskiego z dnia 5 lutego 2021 r. w sprawie określenia zasad udzielania dotacji celowej z budżetu Powiatu Przeworskiego na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub znajdującym się w gminnej ewidencji zabytków.
9. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia Programu przeciwdziałania bezrobociu i aktywizacji lokalnego rynku pracy.
10. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia planów komisji stałych Rady Powiatu Przeworskiego na 2024 rok.
11. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia planu pracy Rady Powiatu Przeworskiego na 2024 rok.
12. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia „Powiatowego Programu Rozwoju Pieczy Zastępczej w Powiecie Przeworskim na lata 2024 – 2026”.
13. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia „Powiatowego programu przeciwdziałania przemocy domowej i ochrony osób doznających przemocy domowej na lata 2024 – 2026”.
14. Podjęcie uchwały w sprawie określenia zadań, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
15. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia „Programu psychologiczno-terapeutycznego dla osób stosujących przemoc domową w Powiecie Przeworskim na lata 2024 – 2026”.
16. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia „Programu korekcyjno-edukacyjnego dla osób stosujących przemoc domową w Powiecie Przeworskim na lata 2024 – 2026”.
17. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia „Powiatowy program służący działaniom profilaktycznym mającym na celu udzielenie specjalistycznej pomocy, zwłaszcza w zakresie promowania i wdrożenia prawidłowych metod wychowawczych w stosunku do dzieci w rodzinach zagrożonych przemocą domową w Powiecie Przeworskim na lata 2024 – 2026”.
18. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wysokości wynagrodzenia dla osób prowadzących rodzinny dom dziecka, które funkcjonują na terenie Powiatu Przeworskiego.
19. Interpelacje i zapytania radnych.
20. Wnioski i oświadczenia.
21. Zakończenie sesji.