Uroczyste obchody Dnia Strażaka

23.05.2018 r.
Uroczyste obchody Dnia Strażaka

21 maja w  Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku odbyły się uroczyste obchody związane z Dniem Strażaka, połączone z oficjalnym przejęciem obowiązków Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku przez kpt. mgr inż. Marcina Lachnika.

Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku Zastępcy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg. Danielowi Dryniakowi przez dowódcę uroczystości kpt. Piotra Szpytmę. Następnie przybyłych gości powitał Komendant Powiatowy PSP w Przeworsku, wśród nich Starostę Przeworskiego Zbigniewa Kiszkę.

Spotkanie stało się doskonałą okazją do wręczenia odznaczeń resortowych, wyróżnień i awansów na wyższe stopnie służbowe. Od 23 kwietnia Komendantem Powiatowym jest kpt. Marcin Lachnik, który podczas uroczystości oficjalnie przywitał się ze sztandarem Komendy i zameldował bryg. Danielowi Dryniakowi przejęcie obowiązków.

Źródło: http://przeworsk.info/2018/05/21/uroczyste-obchody-dnia-strazaka/