27.03.2024 r.

23 marca br. w Oranżerii w Zespole Pałacowo-Parkowym w Przeworsku odbyła się promocja publikacji „KAŃCZUGA TRZECH KULTUR. Zarys dziejów miasteczka w XIX i XX wieku” autorstwa Patryka Czerwonego. To książka powstała w wyniku współpracy Muzeum w Przeworsku z Autorem, sfinansowana ze środków Powiatu Przeworskiego i Rodziny Potaszów. Publikacja została wydana przez wydawnictwo punktowane Bonus Liber z Rzeszowa.

Promocję rozpoczął Dyrektor Muzeum dr Łukasz Mróz od powitania gości, następnie przemówienie okolicznościowe wygłosił Starosta Przeworski Bogusław Urban. O publikacji opowiedział sam Autor.

W programie odbyły się jeszcze 2 prelekcje: Piotra Święcickiego pt. „Miłość w czasie zagłady - Chaja Schiffman i Zygmunt Lewicki” oraz Joanny Grzywny pt. „Badania genealogiczne grekokatolików z Kańczugi: w stronę korzeni”. Całości dopełnił program artystyczny – śpiew Aleksandry Wajdy i występ Queens Harmony Quartet – w składzie: Weronika Tomaszek - skrzypce I, Wiktoria Janik - skrzypce II, Nicola Krawiec - altówka, Magdalena Solarz – wiolonczela.

Na zakończenie odbyła się dyskusja, dystrybucja książki, dedykacje Autora oraz poczęstunek - dania kuchni kańczuckiej serwowało Koło Gospodyń Wiejskich z Żuklina.

Książkę można nabyć w cenie 70 zł w Centrum Informacji Turystycznej „Kordegarda”.

Źródło: Muzeum w Przeworsku, fot. R. Czepiński

• Promocja publikacji „KAŃCZUGA TRZECH KULTUR. Zarys dziejów miasteczka w XIX i XX wieku”