Powiat Przeworski udzielił pomocy poszkodowanym przez nawałnicę mieszkańcom Gminy Sośno

18.09.2017 r.

14 września Rada Powiatu Przeworskiego na wniosek Zarządu Powiatu podjęła uchwałę w sprawie udzielenia Gminie Sośno (województwo kujawsko-pomorskie) pomocy finansowej w formie dotacji celowej w kwocie 20 000 zł na usuwanie skutków nawałnicy z przeznaczeniem na wypłatę zasiłków celowych dla poszkodowanych mieszkańców Gminy.

Na stronie internetowej Gminy Sośno czytamy: „Wichura, która wystąpiła w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 r., wyrządziła ogromne zniszczenia na całym terenie gminy Sośno. Nie było ofiar w ludziach. Około 400 budynków mieszkalnych zostało uszkodzonych, w wyniku czego doszło do zalania mieszkań. Zawierucha uszkodziła, bądź całkowicie zniszczyła, około 760 budynków gospodarczych (stodoły, chlewy, obory, wiaty, magazyny i garaże). Uszkodzeniu uległy również budynki i obiekty gminne”.

Starosta Przeworski uzasadniając projekt uchwały zwrócił uwagę, że pomoc finansowa jest potrzebna nie dla samorządu tylko dla poszkodowanych mieszkańców na zakup materiałów budowlanych oraz opłacenie wykonawców remontów, by zdążyć przed okresem jesienno-zimowym z zabezpieczeniem domów przed opadami.

Na zdjęciu zniszczony budynek mieszkalny w miejscowości Skoraczewo, gm. Sośno, woj. kujawsko-pomorskie.