Zaproszenie na XXI sesję Rady Powiatu Przeworskiego VI kadencji

23.03.2021 r.

Herb PP

W dniu 29 marca 2021 roku  (tj. poniedziałek) o godz. 13:00 w formie zdalnej odbędzie się XXI sesja Rady Powiatu Przeworskiego VI kadencji.
PORZĄDEK OBRAD:

1. Otwarcie sesji.
2. Stwierdzenie prawomocności obrad.
3. Przedstawienie porządku obrad.
4. Sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu Przeworskiego.
5. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie powiatu przeworskiego na rok 2021.
6. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Przeworskiego.
7. Podjęcie uchwały w sprawie zaciągnięcia zobowiązania finansowego na zakup samochodu ciężarowego wraz z pługiem i piaskarką w formie leasingu operacyjnego z wykupem końcowym przeznaczonego dla Powiatowego Zarządu Dróg w Przeworsku.
8. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na udzielenie pożyczki długoterminowej z budżetu Powiatu Przeworskiego w roku 2021 dla SP ZOZ w Przeworsku.
9. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia realizacji projektu pt. „Innowacyjne kształcenie w Zespole Szkół Zawodowych w Przeworsku gwarancją sukcesu na rynku pracy” w ramach konkursu nr RPPK.09.04.00-IP.01-18-033/20 RPO WP na lata 2014-2020 działanie 9.4 poprawa jakości kształcenia zawodowego oraz zabezpieczenia wkładu własnego do realizacji projektu.
10. Podjęcie uchwały w sprawie określenia zadań, na które przeznacza się środki PFRON.
11. Podjęcie uchwały w sprawie zasad udzielania stypendium studentom kształcącym się w szkole wyższej na kierunku lekarz.
12. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia projektu pozakonkursowego ,,Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie przeworskim(VI)” i wyrażenia zgody na jego realizację.
13. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia Programu przeciwdziałania bezrobociu i aktywizacji lokalnego rynku pracy.
14. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Programu psychologiczno-terapeutycznego pn. ,,Nowy Horyzont” dla osób stosujących przemoc w rodzinie w Powiecie Przeworskim na lata 2021-2022.
15. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia ,,Programu oddziaływań korekcyjno-edukacyjnych pn. ,,Zacznij wszystko od nowa…”dla osób stosujących przemoc w rodzinie w Powiecie Przeworskim na lata 2021-2022.
16. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia od Wojewody niektórych zadań związanych z przeprowadzeniem kwalifikacji wojskowej w 2021 roku.
17. Sprawozdanie z realizacji ,,Programu współpracy Powiatu Przeworskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w 2020 roku”.
18. Interpelacje i zapytania radnych.
19. Wnioski i oświadczenia.
20. Zakończenie sesji.