Zaproszenie na XII sesję Rady Powiatu Przeworskiego VI kadencji

24.01.2020 r.

W dniu 31 stycznia 2020 roku  (piątek ) o godz. 11 00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przeworsku ul. Jagiellońska 10 odbędzie się XII sesja Rady Powiatu Przeworskiego VI kadencji.

PORZĄDEK OBRAD:

1. Otwarcie sesji
  2. Stwierdzenie prawomocności obrad
  3. Przedstawienie porządku obrad.
  4. Sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu Przeworskiego.
  5. Podjęcie uchwały w sprawie powierzenia Gminie Tryńcza realizacji zadania własnego Powiatu Przeworskiego pn. „Opracowanie dokumentacji projektowo-wykonawczej na budowę mostu na rzece Wisłok w ciągu drogi powiatowej Nr P 1259 R Gniewczyna gr. powiatu Grodzisko Dolne – Giedlarowa wraz z przebudowa drogi”.
  6. Podjęcie uchwały w sprawie powierzenia Gminie Tryńcza realizacji zadania własnego Powiatu Przeworskiego pn. "Przebudowa dróg powiatowych i budowa chodników na terenie Gminy Tryńcza”.
  7. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr XI/120/19 Rady Powiatu Przeworskiego z dnia 18 grudnia 2019 r. w sprawie budżetu Powiatu Przeworskiego na 2020 rok.
  8. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie powiatu przeworskiego na rok 2020.
  9. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do związku stowarzyszeń pod nazwą „Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna” zwana dalej „PROT” z siedzibą w Rzeszowie.
  10. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na wysokość składki członkowskiej płatnej na rzecz związku stowarzyszeń pod nazwą „Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna”.
  11. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr XXX/230/18 Rady Powiatu Przeworskiego z dnia 19 lipca 2018 r. w sprawie ustalenia regulaminu wynagradzania za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw oraz ustalenia wysokości i szczegółowych warunków przyznawania dodatków do wynagrodzeń nauczycieli.
  12. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia projektu pozakonkursowego „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie przeworskim (V)” i wyrażenia zgody na jej realizację.
  13. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia projektu pozakonkursowego „Aktywizacja osób powyżej 29 r.ż. pozostających bez pracy w powiecie przeworskim (VI)”
    i wyrażenie zgody na jego realizację.
  14. Sprawozdanie Starosty Przeworskiego z działalności Komisji Bezpieczeństwa
    i Porządku w 2019 roku.
  15.  Interpelacje i zapytania radnych.
  16. Wnioski i oświadczenia.
  17.  Zakończenie sesji.