Zaproszenie na IX sesję Rady Powiatu Przeworskiego VI kadencji

23.10.2019 r.

W dniu 28 października 2019 roku (poniedziałek ) o godz. 1400 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przeworsku ul. Jagiellońska 10 odbędzie się IX sesja Rady Powiatu Przeworskiego VI kadencji.

PORZĄDEK OBRAD:

1. Otwarcie sesji.
2. Stwierdzenie prawomocności obrad.
3. Przedstawienie porządku obrad.
4. Sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu Przeworskiego.
5. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie powiatu przeworskiego na rok 2019.
6. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr VI/58/19 z dnia 26.04.2019 r. w sprawie powierzenia Gminie Tryńcza realizacji zadania własnego Powiatu Przeworskiego pn. "Przebudowa dróg powiatowych -budowa chodników na terenie Gminy Tryńcza” oraz opracowania koncepcji budowy mostu przez rz. Wisłok w m. Gniewczyna Łańcucka.
7. Podjęcie uchwały w sprawie zaciągania zobowiązań o wartości przekraczającej kwoty ustalonej w uchwale budżetowej na 2019 rok w zakresie pomocy finansowejdla Województwa Podkarpackiego.
8. Podjęcie uchwały w sprawie przekazania Samorządowej Instytucji Kultury pod nazwą Muzeum w Przeworsku Zespół Pałacowo-Parkowy Gminie Miejskiej Przeworsk.
9. Podjęcie uchwały w sprawie zaciągania zobowiązań o wartości przekraczającej kwoty ustalonej w uchwale budżetowej na 2019 rok w zakresie pomocy finansowejdla Gminy Miejskiej Przeworsk.
10. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru biegłego rewidenta.
11. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany w Uchwale Rady Powiatu Przeworskiego Nr V/42/19 z dnia 01 marca 2019 rokuw sprawie określenia zadań, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
12. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia na rok 2020 wysokości stawek opłat za usunięcie pojazdu z drogi i jego parkowanie na parkingu strzeżonym oraz wysokości kosztów powstałych w przypadku odstąpienia od usunięcia pojazdu.
13. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia „Programu współpracy Powiatu Przeworskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2020 rok”.
14. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia petycji dotyczącej wprowadzenia Polityki Zarzadzania Konfliktem Interesów.
15. Podjęcie uchwały w sprawie odwołania Przewodniczącego Rady Powiatu.
16. Informacja Przewodniczącego Rady Społecznej SP ZOZ w sprawie wyrażenia opinii dotyczącej ograniczenia i likwidacji części działalności SP ZOZ w Przeworsku oraz przyjęcie Stanowiska Rady Powiatu Przeworskiego w/w kwestii.
17. Informację o stanie realizacji zadań oświatowych za rok szkolny 2018/2019.
18. Interpelacje i zapytania radnych.
19. Wnioski i oświadczenia.
20. Zakończenie sesji.