Usuwanie skutków nawałnicy

29.06.2020 r.
Usuwanie skutków nawałnicy

Na bieżąco zmagamy się ze skutkami piątkowych nawałnic. Straty na terenie naszego powiatu są ogromne, najdotkliwiej dotknęły mieszkańców gmin Kańczuga i Jawornik Polski.

Żołnierze Wojska Polskiego z 16. Dywizjonu Saperów dokonali analizy zniszczeń i możliwości użycia specjalistycznego sprzętu wojskowego w celu usunięcia szkód na drodze wojewódzkiej 835 w Hadlach Szklarskich oraz budowy przeprawy na rzece Mleczka w Hadlach Zapady, gdzie ok. 20 osób zostało odciętych od świata, w tym dzieci i osoby starsze.

W miejscowości Siedleczka prowadzone są prace nad wzmocnieniem tamy w polderze, usuwaniem zatoru znajdującego się poniżej tamy.

Tragiczne skutki powodzi pomagają usunąć żołnierze z Wojsk Obrony Terytorialnej, strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych z gmin Kańczuga, Jawornik Polski i terenu powiatu jarosławskiego oraz funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej z Przeworska.

Starosta Przeworski Bogusław Urban wszystkim osobom zaangażowanym w naprawę zniszczeń, służbom, instytucjom, organizacjom, przedsiębiorcom oraz osobom prywatnych, składa serdeczne podziękowania.

• Usuwanie skutków nawałnicy