Uroczyste otwarcie żłobka w Rożniatowie

28.06.2021 r.
Uroczyste otwarcie żłobka w Rożniatowie

26 czerwca br.  odbyło się uroczyste otwarcie żłobka w Rożniatowie, który jest filią Żłobka w Zarzeczu. Filia Żłobka w Rożniatowie znajduje się na parterze Szkoły Filialnej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. W żłobku opieką zostanie objętych 16 dzieci tj. 2 grupy w wieku od 1 roku do 3 lat.

Uroczystość rozpoczęła się od przywitania przez Dyrektor Żłobka Panią Agatę Koba zaproszonych gości. W otwarciu uczestniczyli: Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej, Poseł na Sejm RP Anna Schmidt, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Anna Huk, Starosta Przeworski Bogusław Urban, Radni Powiatu Przeworskiego, Wójt Gminy Zarzecze Tomasz Bury, Radni Gminy Zarzecze, Pracownicy Urzędu Gminy Zarzecze, Wykonawcy oraz rodzice wraz z dziećmi, które będą uczęszczały do żłobka.

Następnie miały miejsce okolicznościowe przemowy oraz poświęcenie przez księdza Damiana Matusza nowej inwestycji służącej najmłodszym mieszkańcom Gminy Zarzecze. Kolejnym punktem uroczystości było zwiedzanie pomieszczeń w których czas spędzać będą dzieci.

W nowocześnie zaaranżowanej przestrzeni najmłodsi znajdą komfortowe miejsce do rozwoju i zabawy. W żłobku do dyspozycji jest duża sala zabaw i pokój wypoczynku, zadaszony taras a także szatnia oraz zaplecze sanitarne.

Całość inwestycji opiewa na kwotę blisko 700 000 zł z czego dofinansowanie z w ramach rządowego programu Maluch + wyniosło 480 000 zł.

• Uroczyste otwarcie żłobka w Rożniatowie