Udział uczennicy przeworskiej „Jagiellonki” w etapie Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego

25.11.2019 r.

W dniach 22.11 – 24.11 2019 r. mury zamku w Golubiu – Dobrzyniu stały się areną zmagań oratorów z całej Polski. Oddział PTTK im. Zygmunta Kwiatkowskiego organizuje na nim kolejne edycje Konkursów Krasomówczych. Ich istotą jest jak najpiękniej opowiedzieć o swej Ojczyźnie wykorzystując wiedzę krajoznawczą.

Miło nam poinformować, że jedynym reprezentantem, a w zasadzie reprezentantką, powiatu przeworskiego, która dotarła do etapu ogólnopolskiego, była Klaudia Chachura – uczennica klasy drugiej I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku. Wychowankę do konkursu przygotowała polonistka - pani Alicja Domka. Nasza reprezentantka miała do pokonania najdalszą trasę – ok. 560 km. Pan Bogusław Urban – Starosta Powiatu Przeworskiego udostępnił samochód służbowy.