Szkolenie dla pacjentów z niewydolnością serca

29.07.2019 r.
Szkolenie dla pacjentów z niewydolnością serca

Choroby układu krążenia to najczęstsze przyczyny śmierci w Polsce – odpowiadają za ponad 70 procent wszystkich zgonów. Dlatego profilaktyka i ich leczenie powinny być traktowane priorytetowo. Wychodząc naprzeciw gwałtownie postępującemu problemowi, jakim jest epidemia niewydolności serca, Centrum Medyczne Medyk realizuje Program Niewydolne Serce. W ramach Programu 27 lipca br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przeworsku przeprowadzone zostało szkolenie dla pacjentów z niewydolnością serca.

Obecni na spotkaniu kardiolodzy – dr n. med. Leszek Kamiński - Ordynator Oddziału Kardiologicznego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Przeworsku omówił „Niewydolność serca – istota choroby, cele i sposoby leczenia”, a lek. med. Stanisław Mazur - Prezes Centrum Medycznego Medyk, koordynator Programu omówił „Dieta, wysiłek fizyczny – życie chorego z niewydolnością serca”.

W trakcie spotkania była możliwość wykonania bezpłatnego badania oceniającego stopień zaawansowania niewydolności serca oraz stopień gospodarki węglowodanowej, białkowej i tłuszczowej.

• Szkolenie dla pacjentów z niewydolnością serca