Stowarzyszenie Szkół Powiatu Przeworskiego „START”

03.07.2020 r.
Stowarzyszenie Szkół Powiatu Przeworskiego „START”

25 lutego 2020 r. z inicjatywy Dyrekcji szkół ponadpodstawowych, dla których Powiat Przeworski jest organem prowadzącym, tj. Zespołu Szkół Zawodowych w Przeworsku,  I Liceum Ogólnokształcącego w Przeworsku, Zespołu Szkół w Sieniawie, a także Nauczycieli i Rodziców odbyło się spotkanie założycielskie Stowarzyszenia Szkół Powiatu Przeworskiego „Start”.

Za główne cele statutowe Stowarzyszenie stawia sobie:

• wspieranie wszelkich przedsięwzięć związanych z wszechstronnym i zrównoważonym rozwojem szkół powiatu przeworskiego i jego otoczenia,
  • upowszechnianie sportu, rekreacji oraz aktywnego wypoczynku uczniów,
  • podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej, w tym działania na rzecz zachowania i rozwoju lokalnej tożsamości, tradycji i obyczajów,
  •  przeciwdziałanie uzależnieniom i niebezpiecznym zjawiskom społecznym,
  • działania na rzecz integracji wielopokoleniowej.

2 czerwca 2020 r. w Krajowym Rejestrze Sądowym w Rzeszowie dokonano rejestracji Stowarzyszenia i od tego dnia posiada ono osobowość prawną i praworządne władze.

Zarząd Stowarzyszenia:

Prezes – Monika Katarzyna Czech

Sekretarz – Joanna Mazurek

Skarbnik – Agnieszka Anna Kiszka

Komisja Rewizyjna:

Anna Maria Broda

Małgorzata Bogumiła Fujarowicz

Katarzyna Trelka

Stowarzyszenie w chwili obecnej liczy 13 członków, którzy swoją postawą, zaangażowaniem i pracą społeczną, chcą stworzyć podstawy i programy służące społeczności szkolnej i lokalnej.