Spotkanie Noworoczne Powiatu Przeworskiego

03.02.2020 r.
Spotkanie Noworoczne Powiatu Przeworskiego

31 stycznia br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przeworsku odbyło się Spotkanie Noworoczne Powiatu Przeworskiego. Zaproszonych gości przywitał Przewodniczący Rady Powiatu Przeworskiego Tadeusz Kiełbowicz, dziękując za przybycie. W spotkaniu uczestniczyli duchowni, samorządowcy, przedstawiciele instytucji państwowych i samorządowych oraz organizacji działających na terenie powiatu.

Spotkanie stało się okazją do podsumowania działań, które samorząd podjął w minionym roku na rzecz powiatu przeworskiego i jego mieszkańców. Opowiedział o nich Starosta Przeworski Bogusław Urban. Głos zabrała także Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Anna Huk. Ks. Jan Miazga Proboszcz Parafii pw. Chrystusa Króla w Przeworsku odmówił modlitwę, po której uczestnicy spotkania, łamiąc się opłatkiem, złożyli sobie noworoczne życzenia. Wydarzenie zostało zwieńczone nastrojowym koncertem kolęd w wykonaniu uczniów Niepublicznej Szkoły Muzycznej II stopnia w Przeworsku pod nadzorem nauczycieli.

Wystrój sali oraz poczęstunek na spotkanie przygotowali uczniowie klas gastronomicznych z Zespołu Szkół Zawodowych im. Króla Jana III Sobieskiego w Przeworsku oraz Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu pod nadzorem opiekunów.

• Spotkanie Noworoczne Powiatu Przeworskiego