30.11.2022 r.

29 listopada 2022 r. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przeworsku zorganizowało spotkanie dla seniorów, podsumowujące działania z zakresu przeciwdziałania przemocy w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” pn. działaMY! - Edycja 2022, dofinansowanego z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. W spotkaniu uczestniczyli seniorzy ze Związków, Stowarzyszeń oraz Domów Seniora z terenu powiatu przeworskiego, którzy podjęli współpracę w ramach Programu. Powiat Przeworski reprezentowała Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Ochrony Zdrowia Joanna Mordarska.

Podczas spotkania przedstawiono krótką prezentację podsumowującą cykl spotkań edukacyjnych, co pozwoliło na zebranie zdobytej wiedzy oraz umiejętności z zakresu profilaktyki przeciwdziałania przemocy. Na zakończenie uczestnicy otrzymali ankietę ewaluacyjną, która przyczyni się w przyszłości do podejmowania nowych działań na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Dodatkowo pracownicy PowiatowegoCentrum Pomocy Rodzinie realizujący dofinansowania ze środków PFRON przedstawili formy pomocy oferowanych senioromw ramach działalności jednostki, tj. turnusy rehabilitacyjne, dofinansowanie do zakupu przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych, likwidację barier technicznych oraz architektonicznych.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za współpracę oraz udział w Programie. Mamy nadzieję, iż spotkania były dla Państwa okazją do inspirującej wymiany myśli, informacji i doświadczeń związanych z przeciwdziałaniem przemocy. Dziękujemy, że byli Państwo z nami w tak licznym gronie. Jest to dla nas zaszczyt i motywacja do dalszych działań na rzecz profilaktyki przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Mamy nadzieję gościć Państwa podczas kolejnych edycji Programu Osłonowego.

Serdeczne podziękowania składamy na ręce Dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych im. Króla Jana III Sobieskiego w Przeworsku za przygotowanie poczęstunku dla zebranych gości.

PCPR w Przeworsku

• Spotkanie dla seniorów zorganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przeworsku