Spotkania opłatkowe w szkołach

10.01.2020 r.
Spotkania opłatkowe w szkołach

Święta Bożego Narodzenia to czas życzliwości i miłości płynących z betlejemskiego żłóbka. To spotkania z bliskimi, łamanie się opłatkiem, składanie sobie życzeń, spożywanie przy wspólnym stole wigilijnych potraw i kolędowanie. W tym czasie organizowane są spotkania opłatkowe, które wyrażają radość z narodzenia Jezusa.

20 grudnia 2019 r. spotkanie wigilijne połączone z Jasełkami Bożonarodzeniowymi odbyło się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku. W spotkaniu uczestniczyła Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Promocji i Ochrony Zdrowia Starostwa Powiatowego w Przeworsku Joanna Mordarska. Pani Naczelnik wzięła również udział w uroczystym spotkaniu opłatkowym, które odbyło się 8 stycznia br. w Zespole Szkół Zawodowych im. Króla Jana III Sobieskiego w Przeworsku.

Noworoczne spotkanie opłatkowe zorganizowano także w Zespole Szkół w Sieniawie w dniu 10 stycznia br. Uczestniczył w nim Starosta Przeworski Bogusław Urban.

W tym świątecznym nastroju składamy życzenia wszystkiego najlepszego w Nowym Roku, dużo rodzinnego szczęścia, zdrowia, realizacji planów oraz spełnienia wszelkich marzeń.

• Spotkania opłatkowe w szkołach