Sesja absolutoryjna

18.06.2021 r.
Sesja absolutoryjna

18 czerwca 2021 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyła się XXIII sesja Rady Powiatu Przeworskiego VI kadencji. Najważniejszymi punktami w porządku obrad było podjęcie uchwał w sprawie udzielenia wotum zaufania oraz zatwierdzenia sprawozdania finansowego i udzielenia absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2020 rok. Po przedstawieniu pozytywnej opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej przez Komisję Rewizyjną, Radni jednogłośnie podjęli uchwałę za udzieleniem absolutorium Zarządowi z tytułu wykonania budżetu za 2020 r.

Dochody zrealizowane ogółem Powiatu w roku 2020 wyniosły 109.912.092,04 zł i zostały wykonane w 103,11 % w stosunku do planowanych (po zmianach 106.599.041,82 zł). Natomiast plan wydatków po zmianach określony w wysokości 107.886.785,82 zł został wykonany w 88,70 tj. w kwocie 95.696.373,34 zł. W ciągu 2020 roku nastąpił wzrost planu o kwotę 25.475.836,82 zł zwiększenia przyjmowano uchwałami Rady Powiatu i Zarządu Powiatu Przeworskiego. Na koniec okresu sprawozdawczego wystąpiła nadwyżka w budżecie powiatu w wysokości 14.215.718,70 zł i jest ona związana z wpływem środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz wolnych środków jako nadwyżki środków pieniężnych wynikających z rozliczeń kredytów z lat ubiegłych. Natomiast nadwyżka operacyjna (dochody bieżące minus wydatki bieżące) wyniosła 10.776.319,45 zł. Jej wysokość świadczy o bardzo dobrej kondycji finansowej Powiatu Przeworskiego, ponieważ zabezpiecza środki na spłatę zadłużenia oraz na inwestycje.

Po głosowaniu Starosta Przeworski Bogusław Urban podziękował całej Radzie Powiatu Przeworskiego oraz Zarządowi Powiatu Przeworskiego za dotychczasową merytoryczną współpracę mającą na celu rozwój naszego powiatu oraz dobro jego mieszkańców.

• Sesja absolutoryjna