Program Osłonowy „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” - Edycja 2022r.

07.06.2022 r.
Program Osłonowy „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” -  Edycja 2022r.

działaMY! to kolejny projekt, który będzie realizowany przez Powiat Przeworski w ramach otrzymanego dofinansowania w kwocie 49 860,00 z Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” -  Edycja 2022 r.

Projekt przygotowany przez pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Przeworsku został pozytywnie oceniony przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej otrzymując dotację celową na realizację zadań wynikających z treści projektu. Całkowity koszt zadania publicznego to 80 000,00 zł.

Głównym celem projektu jest rozwój działań profilaktycznych mających na celu podniesienie świadomości społecznej na temat zjawiska przemocy w rodzinie - Priorytet I.

Powyższy cel realizowany będzie poprzez:

- upowszechnienie informacji w społeczeństwie o możliwościach pomocy ze strony służb i instytucji w zakresie przemocy w rodzinie;

- spotkania edukacyjne dla seniorów ze specjalistami, takimi jak: prawnik, funkcjonariusz policji, specjalista ds. przeciwdziałania przemocy, ratownik medyczny. A dla chętnych pokaz sztuki samoobrony prowadzony przez instruktora sztuk walki;

- działania profilaktyczne dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych - spektakl oraz warsztaty profilaktyczne;

- konferencja na temat przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Informacje na temat realizowanego projektu udzielane są w:

PCPR w Przeworsku, ul. Lwowska 16

tel./fax (16) 649 09 10 wew. 28