Pogórzanin wraca na trasę!

10.05.2022 r.
Pogórzanin wraca na trasę!

Turyści ponownie będą mogli odbyć pogórzańską podróż kolejką wąskotorową na trasie Przeworsk – Łopuszka Wielka. Zakończył się także remont dworca kolejki Przeworsk Wąski, w którym znajdzie się sala wystawowa i punkt obsługi turystów. To jedna z inwestycji powiatu przeworskiego, której celem jest rewitalizacja całej trasy „Pogórzanina” dla zwiększenia atrakcyjności turystycznej regionu.

W sobotę 14 maja 2022 roku Pogórzanin wraca na trasę! Powiatowy Zarząd Dróg w Przeworsku wznawia przewozy turystyczne na trasie Przeworsk – Łopuszka Wielka (z przystankiem w Łopuszce Małej) i zaprasza do zwiedzenia wyremontowanego dworca na stacji „Przeworsk Wąski”.

Wydarzenie inaugurujące kolejny sezon pracy ponad stuletniej kolejki rozpocznie się o godzinie 11:00 na stacji Przeworsk Wąski (ul. Lubomirskich 14), skąd o godzinie 12:30 „Pogórzanin” wyruszy do Łopuszki Wielkiej. Przejazd zaplanowany jest na około 45 minut. Po stacji Łopuszka Wielka skład pociągu zatrzyma się na stacji w malowniczej Łopuszce Małej, gdzie przez dwie godziny pasażerowie będą mogli odpocząć nad zalewem. O godzinie 15:15 „Pogórzanin” wyruszy w drogę powrotną na stację Przeworsk Wąski, gdzie dotrze o godz. 16:00. Więcej informacji o zaplanowanych podczas inauguracji atrakcjach na początku przyszłego tygodnia.

Regularne kursy „Pogórzanina” odbywać się będą w każdą niedzielę w maju, czerwcu i wrześniu, w sezonie wakacyjnym zaś (od lipca do końca sierpnia) oprócz niedzieli także w sobotę. Oprócz prawie 30 planowych kursów kolejki, przewoźnik zachęca także do rezerwowania przejazdów grupowych w dowolnym dniu tygodnia.

Powiat Przeworski kontynuuje rewitalizację trasy Pogórzanina. Celem inwestycji jest przywrócenie ruchu na całej trasie kolejki do Dynowa a także remont infrastruktury dworców w Kańczudze i Hadlach Szklarskich.