Opowieści wąskotorowe dla Niepodległej 1904-2019 – zaproszenie

18.06.2019 r.
Opowieści wąskotorowe dla Niepodległej 1904-2019 – zaproszenie

Opowieści wąskotorowe to projekt realizowany w ramach konkursu dotacyjnego „Niepodległa”, który ma na celu opowiedzieć „historię na żywo” na stacjach kolejki wąskotorowej. Organizatorem głównym projektu jest Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie. Partnerami głównymi: Starostwo Powiatowe w Przeworsku, Zarząd Dróg Powiatowych w Przeworsku. Patronat honorowy objął Starosta Przeworski Bogusław Urban.

Gmina Przeworsk i Gminny Ośrodek Kultury w Przeworsku, będąc partnerami „Opowieści Wąskotorowych”, przygotowali w dniu 15 czerwca br. na stacji w Urzejowicach, przystanek dla Niepodległej pn. „Błękitna Armia”. 16 czerwca br. na stacji kolejowej Przeworsk Wąski odbyło się kolejne spotkanie - przygotowany przez Urząd Miasta Przeworska oraz Miejski Ośrodek Kultury im. Oskara Kolberga program „Śladami historii księcia Andrzeja Lubomirskiego, twórcy kolejki wąskotorowej Przeworsk-Dynów”.

Na kolejne spotkanie zapraszamy 22 i 23 czerwca br.

22 CZERWCA, GODZ. 16.00 STACJA SZKLARY TUNEL (Gmina Hyżne)
Gen. Wł. Sikorski dla Niepodległej – piknik militarny.
Program:

– Wystawa związana z sylwetką gen. Wł. Sikorskiego i jego związkiem z gminą Hyżne - Wystawa sprzętu wojskowego

– Pokaz musztry paradnej

– Występ młodzieży z gminy Hyżne – historyczna inscenizacja nawiązująca do gen. Sikorskiego

– Degustacja wojskowej grochówki/ lub ognisko.

23 CZERWCA, GODZ. 16.00 STACJA SZKLARY TUNEL (Gmina Hyżne)
Program artystyczny w wykonaniu kapeli „Wysoczanie” z Wysokiej k/Przemyśla oraz teatru T.G. „Sokół” w Dynowie.

Więcej informacji znajduje się na stronie http://waskotorowa.idynow.pl/

• Opowieści wąskotorowe dla Niepodległej 1904-2019 – zaproszenie