Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Zapobiegajmy Pożarom”

04.03.2020 r.
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Zapobiegajmy Pożarom”

29 lutego br. w zabytkowym Pałacu Dzieduszyckich w Zarzeczu, odbyło się podsumowanie eliminacji wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Zapobiegajmy Pożarom”. Uczestniczący w spotkaniu Wicestarosta Przeworski Jerzy Mazur pogratulował laureatom, a także podziękował wszystkim uczestnikom za udział.

Organizatorem konkursu był Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Rzeszowie, a współorganizatorem Gmina Zarzecze i Centrum Kultury w Zarzeczu. Ma on na celu zainteresowanie dzieci,młodzieżyi twórców nieprofesjonalnych ochroną przeciwpożarową, tradycją i życiem strażackich środowisk oraz rozwój uzdolnień plastycznych. Przewodniczącą komisji konkursowej była Janina Mamak, która od siedemnastu lat pielęgnuje tradycje plastyczne związane z działalnością Ochotniczych Straży Pożarnych.

Na konkurs wpłynęło 317 prac z 8 powiatów woj. podkarpackiego tj.: z brzozowskiego, jarosławskiego, krośnieńskiego, łańcuckiego, mieleckiego, przemyskiego oraz przeworskiego.

Fot. CK w Zarzeczu

• Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Zapobiegajmy Pożarom”