Odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Leonowi Trybalskiemu

22.06.2021 r.
Odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Leonowi Trybalskiemu

20 czerwca 2021 r. w Muzeum Pożarnictwa w Przeworsku miała miejsce uroczystość, podczas której została odsłonięta tablica pamiątkowa poświęcona Leonowi Trybalskiemu w 110. rocznicę Jego urodzin. Leon Trybalski był kolekcjonerem, twórcą oraz pierwszym kustoszem Muzeum Pożarnictwa w Przeworsku, znanym i zasłużonym przeworszczaninem, który przez całe swoje życie, działając zawodowo i społecznie przyczynił się do powstania wielu inicjatyw na terenie miasta Przeworska.

Wśród zaproszonych gości obecni byli:

Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego – Anna Huk, Starosta Przeworski - Bogusław Urbana, Przewodnicząca Rady Powiatu Przeworskiego – Agnieszka Bukowa-Jedynak, Wicestarosta Przeworski – Jacek Kierepka, Członkowie Zarządu i Radni Powiatu Przeworskiego, Sekretarz Powiatu Przeworskiego - Jan Śliwa, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku – bryg. Tomasz Dzień, Burmistrz Miasta Przeworska – Leszek Kisiel, Członkowie Rodziny śp. Leona Trybalskiego: Córki: Jadwiga Mirkiewicz, Barbara Skórska i Krystyna Czarny oraz Wnuki i Prawnuki Druha Leona. Na uroczystość przybyli również Wiceprezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Muzeum w Przeworsku – Andrzej Rozpotyński oraz Państwo Lucyna i Szczepan Łasocha – z Muzeum Pożarnictwa w Oseredku. W imieniu rodziny głos zabrała wnuczka śp. Leona - dr Beata Stążka.

Muzeum w Przeworsku - Zespół Pałacowo - Parkowy

• Odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Leonowi Trybalskiemu