Odsłonięcie pomnika poświęconego pamięci płk. Łukasza Cieplińskiego

29.11.2021 r.
Odsłonięcie pomnika poświęconego pamięci płk. Łukasza Cieplińskiego

26 listopada 2021 r. w Rzeszowie przy ul. Lwowskiej 4, w dzień urodzin płk. Łukasza Cieplińskiego, ps. „Pług”, patrona 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej został odsłonięty pomnik poświęcony jego pamięci. Inicjatorem upamiętnienia są 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Podkarpacki i Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.

W uroczystości uczestniczyli samorządowcy z terenu Powiat Przeworski m. in. Jacek Kierepka Wicestarosta Przeworski i Agnieszka Bukowa-Jedynak Przewodnicząca Rady Powiatu Przeworskiego. Starosta Przeworski Bogusław Urban został uhonorowany okolicznościową statuetką.

• Odsłonięcie pomnika poświęconego pamięci płk. Łukasza Cieplińskiego