Nowy sprzęt dla przeworskich drogowców

03.12.2019 r.
Nowy sprzęt dla przeworskich drogowców

Zrealizowano ostatnie dostawy sprzętu drogowego zakupionego na potrzeby bieżącego utrzymania dróg powiatowych. Powiatowy Zarząd Dróg w Przeworsku dysponował będzie nową piaskarko-solarką o pojemności 5 m3 wyposażoną w wydajny i niezawodny system dozowania materiału poprzez transporter taśmowy.

Ponadto zakupiona została zamiatarka do poboczy dostosowana do koparko - ładowarek, która znacznie ułatwi prace porządkowe w okresie pozimowym przy usuwaniu naboju piasku i zanieczyszczeń przy krawężnikach chodników w ciągach dróg pozamiejskich. Nowa zamiatarka ma znacznie większą wydajność i pojemność zasobnika w porównaniu z użytkowaną obecnie zamiatarką ciągnikową do miniciągnika komunalnego TYM, która znakomicie sprawdziła się przy utrzymaniu ulic w Przeworsku. Jeszcze w tym roku zastosowanie znajdzie rębak do gałęzi, który umożliwi usuniecie gałęzi składowanych po wycince samosiejek w pasach dróg powiatowych.

PZD w Przeworsku

• Nowy sprzęt dla przeworskich drogowców