Narodowe Święto Trzeciego Maja

05.05.2021 r.
Narodowe Święto Trzeciego Maja

Konstytucja 3 maja to duma narodu polskiego i dowód jego waleczności. Zniosła liberum veto, ograniczyła demokrację szlachecką i zmieniła ustrój państwa na monarchię dziedziczną, ale przede wszystkim dodawała nadziei i otuchy na lata niewoli.

Wicestarosta Przeworski Jacek Kierepka, Przewodnicząca Rady Powiatu Agnieszka Bukowa - Jedynak i Sekretarz Powiatu Jan Śliwa uczcili rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w kościele oo. Bernardynów gdzie odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem gwardiana klasztoru o. Erwina Ceklarza, następnie złożyli kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym uchwalenie konstytucji majowej.

Natomiast Starosta Przeworski Bogusław Urban i Radni Powiatu Przeworskiego Marcin Fujarowicz, Józef Więcław i Janusz Owsiak wzięli udział we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w Kościele pw. Św. Michała Archanioła pod przewodnictwem ks. prałata dra Wojciecha Paca. Wiązanki kwiatów złożyli pod pomnikiem Grunwaldu w Kańczudze.

• Narodowe Święto Trzeciego Maja