Narodowe Święto Niepodległości

12.11.2020 r.
Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości w Przeworsku w 102. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę rozpoczęto Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w Bazylice pw. Ducha Świętego pod przewodnictwem ks. Prałata Tadeusza Gramatyki w której uczestniczył Starosta Przeworski Bogusław Urban oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Przeworskiego Agnieszka Bukowa – Jedynak i Wiceprzewodniczący Paweł Tworek.

Władze Powiatu złożyły przed tablicą upamiętniającą „Cud nad Wisłą” biało-czerwone wiązanki kwiatów oddając tym samym honor wszystkim tym, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę oraz przed tablicą upamiętniającą gen. brygady Władysława Jana Chmurowicza.

W hołdzie walczącym o niepodległą Polskę Starosta Przeworski złożył również kwiaty przy Pomniku Grunwaldu na Rynku Miejskim w Kańczudze.