Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Drużyn Stowarzyszenia IPA

05.08.2019 r.
Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Drużyn Stowarzyszenia IPA

W 75 rocznicę Powstania Warszawskiego, Prezydium IPA Region Przeworsk wspólnie z Wójtem Gminy Tryńcza zorganizowali Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych Stowarzyszenia IPA im. gen. Antoniego Chruściela p s ,,Monter”. Turniej odbył się w sobotę 03 sierpnia 2019 roku na Kompleksie Sportowym przy Szkole Podstawowej w Tryńczy.

W turnieju wzięło udział 6 drużyn: IPA Koszyce /Słowacja/, IPA - KPP Łańcut, IPA Region Mielec, SG Przemyśl, IPA Region Przeworsk oraz drużyna reprezentująca Gminę Tryńcza. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, w których grano systemem każdy z każdym. Zwycięzcy grup automatycznie awansowali do półfinału, natomiast drużyny z drugich i trzecich miejsc zmagały się w barażach.

Do półfinału awansowały: drużyna Mielca, Koszyc, Przemyśla i Tryńczy.

W pierwszym półfinale drużyna IPA Koszyce pokonała SG Przemyśl 1:0, a w drugim półfinale drużyna IPA Region Mielec pokonała drużynę Gmina Tryńcza 2:0. W meczu o piąte miejsce IPA – KPP Łańcut wygrało z IPA Region Przeworsk 3:2. W meczu o trzecie miejsce SG Przemyśl pokonała Gminę Tryńcza 2:1.

W wielkim finale IPA Koszyce nie dało szans IPA Region Mielec wygrywając 3:0. Właśnie drużynie z Koszyc przypadł Puchar Wójta Gminy Tryńcza, wręczyła go w imieniu Wójta Dyrektor Szkoły Podstawowej w Tryńczy Pani Elżbieta Kubrak. Pozostałe puchary za poszczególne miejsca ufundowali: Senator RP Pan Mieczysław Golba, Starosta Przeworski Pan Bogusław Urban, Burmistrz Miasta Przeworska Pan Leszek Kisiel, Burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa Pan Adam Woś oraz Wójt Gminy Przeworsk Pan Daniel Krawiec. Ufundowane puchary osobiście wręczyli: Senator RP Pan Mieczysław Golba, Burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa Pan Adam Woś oraz Wójt Gminy Przeworsk Pan Daniel Krawiec. Ponadto ufundowane puchary wręczyli Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Tryńczy Pani Lucyna Myłek oraz były Komendant Powiatowy Policji w Łańcucie mł. insp. w stanie spoczynku Pan Janusz Uberman. Puchar ,,fair play” ufundował i wręczył drużynie IPA – KPP Łańcut ,,Zasłużony SP IPA” kol. Zbigniew Motyka.  Tytuł króla strzelców przypadłViktorowi Tangel /5 bramek/ z IPA Koszyce. Najlepszym bramkarzem został Michał Szczypta z IPA Region Mielec, natomiast najlepszym  zawodnikiem całego turnieju wybrano Tomasza Socha z SG Przemyśl. Ponadto wybrano zawodnika grającego ,,fair play” Macieja Gumiński z IPA Region Przeworsk. Statuetki dla wyróżnionych zawodników ufundował i wręczył ,,Zasłużony SP IPA” kol. Stanisław Wojtas.

Patronat honorowy objęli: Senator RP Mieczysław Golba, Starosta Przeworski, Burmistrz Miasta Przeworska, Burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa oraz Wójt Gminy Przeworsk i Wójt Gminy Tryńcza. Honorowymi Gośćmi byli: Prezydent Słowackiej Sekcji IPA kol. JAN KOVALCIK i członek Prezydium PGW kol. JACEK RZEPA.

Patronat medialny nad turniejem objął ,,Ekspres Jarosławski”.

Turniej poprzedziło złożenie kwiatów przez delegację pod pomnikiem gen. Antoniego Chruściel p s ,,Monter” w Gniewczynie Łańcuckiej oraz przed rozpoczęciem turnieju odegrano hymny państwowe  uczestniczących w turnieju drużyn.

Po oficjalnym zakończeniu turnieju zawodnicy spotkali się na kolacji integracyjnej.

Na zakończenie serdecznie dziękuje wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu powyższego turnieju.

Tekst: Andrzej Oleszek

Zdjęcia: Czesław Mendycki