Międzynarodowy Dzień Muzealnika

18.05.2022 r.
Międzynarodowy Dzień Muzealnika

18 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Muzeów, zwany również Dniem Muzealnika. Z tej okazji Starosta Przeworski Bogusław Urban i Przewodnicząca Rady Powiatu Przeworskiego Agnieszka Bukowa-Jedynak złożyli Dyrektorowi Muzeum w Przeworsku Zespołu Pałacowo-Parkowego dr. Łukaszowi Mrozowi oraz pracownikom jednostki życzenia i podziękowania.

Ustanowione święto jest wydarzeniem istotnym i potrzebnym ludziom, dla których historia, kultura i tradycja nigdy nie były obce. Pracownikom Muzeum złożono życzenia satysfakcji zawodowej, wytrwałości i twórczej inwencji w propagowaniu historii naszego regionu i jej bohaterów, aby praca którą się wykonuje w Muzeum dawała radość i przedkładała się na ciągle rosnącą liczbę odwiedzających osób. Podziękowano wszystkim za działalność dla społeczności lokalnej, za upowszechnianie wiedzy oraz promowanie kultury i dziedzictwa powiatu przeworskiego.

Serdeczne gratulacje i wyrazy uznania z okazji 40-lecia pracy zawodowej w Muzeum w Przeworsku złożono Pani Barbarze Rogali.

• Międzynarodowy Dzień Muzealnika