ROZGRZEWAMY POLSKIE SERCA

21.07.2021 r.

Obrazek

ROZGRZEWAMY POLSKIE SERCA - PROGRAM GRANTOWY DLA LOKALNYCH INICJATYW SPOŁECZNYCH

Organizatorem konkursu jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

Celem Programu Rozgrzewamy Polskie Serca jest wspieranie inicjatyw działających na rzecz integracji lokalnej społeczności wokół: kultury, tradycji, wydarzenia lub pamięci historycznej. Podejmowane inicjatywy mają budować kapitał społeczny na lokalnym poziomie.

Europejski Korpus Solidarności 2021-2027: Wspiera Wolontariat

Obrazek

Komisja Europejska przyjęła dziś roczny program pracy Europejskiego Korpusu Solidarności w perspektywie finansowej 2021-2027. Startuje więc nowy program dysponujący budżetem 1 miliarda 90 milionów euro na realizację działań tysięcy wolontariuszy i młodzieżowych projektów lokalnych.

Ruszyły nabory wniosków w konkursach grantowych 2021, prowadzonych przez Ośrodki Działaj Lokalnie

Obrazek

W całej Polsce ruszyły nabory wniosków w konkursach grantowych 2021, prowadzonych przez Ośrodki Działaj Lokalnie. Grupy nieformalne, instytucje gminne, organizacje pozarządowe mogą otrzymać do 6 000 zł na działania na rzecz dobra wspólnego. Tegoroczna pula na granty to 3.5 miliona złotych pochodzących ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Fundacja PGNiG Rozgrzewa Polskie Serca

Obrazek

Każda lokalna społeczność posiada swoją wyjątkową tożsamość. Kulturę, z której jest dumna, tradycję, którą przekazuje z pokolenia na pokolenie i historię, którą chce upamiętniać. Dlatego Fundacja PGNiG przygotowała program grantowy, którego celem jest wsparcie lokalnych inicjatyw wspierających regionalną kulturę, tradycję i historię. Pula grantów w programie wynosi aż 1 000 000 zł.

SPORT NA GRUBO - RUSZA AKCJA SPOŁECZNA SKIEROWANA DO POLSKICH KLUBÓW SPORTOWYCH

Obrazek

Wystartowała pierwsza edycja konkursu “Sport Na Grubo”, który ma na celu popularyzację sportu, wyrównywanie dysproporcji oraz aktywizację zawodniczek i zawodników uprawiających sport na każdym poziomie. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody o wartości 15 tys. złotych.