Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza Ogólnopolski Konkurs Grantowy 2020!

20.01.2020 r.

Obrazek

Celem konkursu organizowanego jest wsparcie projektów, które będą rozwijały kompetencje społeczne młodych ludzi przydatne zarówno w ich obecnym, jak i dorosłym życiu.  Dzięki aktywnemu udziałowi w projekcie młodzi ludzie będą mogli rozwinąć swoje umiejętności.

APLIKUJ O DOTACJĘ DO 40 000 PLN!

Kto może aplikować do konkursu?

O dotacje do 40 tys. zł na działania trwające 15 miesięcy realizowane pomiędzy 1 lipca 2020 r.a 30 listopada 2021 r. mogą ubiegać się:

• Organizacje pozarządowe (stowarzyszenia zarejestrowane w KRS lub w ewidencji prowadzonej przez Starostów i fundacje) z terenów wiejskich i małych miast (do 20 000 mieszkańców),
  • Domy kultury i biblioteki, które otrzymały od 2007 roku co najmniej jedną dotację w Regionalnym Konkursie Grantowym Programu Równać Szanse.

Projekt ma być prowadzony ze stałą, minimum 20-osobową grupą młodzieży w wieku 13-19 lat (uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych orazuczniów szkół średnich), z terenów wiejskich i miast do 20 tys. mieszkańców.

Struktura konkursu

Ogólnopolski Konkurs Grantowy składa się z dwóch etapów. W pierwszym etapie konkursu wnioskujący przygotowują diagnozę środowiska lokalnego, w drugim (do którego zakwalifikują się laureaci pierwszego etapu) organizacje przygotują plan 15-miesięcznych działań zgodnych z celem konkursu.

Termin składania diagnoz: 16 marca godz.12.00!

Szczegółowe informacje oraz Pliki do pobrania znajdują się do pobrania na stronie:  https://rownacszanse.pl/2020/okg_ogloszenie_I_etap

Źródło: https://rownacszanse.pl/2020/okg_ogloszenie_I_etap